HP Photosmart 100

Murat Oktay
Murat Oktay 3.06.2010 - 12:31
Bilgisayar ve Multimedia pazarının önde gelen ismi HP, Photosmart ailesini gün geçtikçe büyütüyor ve Photosmart 100'de bu ailenin en yenilerinden.
Bilgisayar ve Multimedia pazarının önde gelen ismi HP, Photosmart ailesini gün geçtikçe büyütüyor ve Photosmart 100'de bu ailenin en yenilerinden. Dijital fotoğrafçılık ile ilgilenen ev kullanıcılarını hedefleyen bu ürünün marifetleri boyunu fazlasıyla aşıyor.

Aleti kutusundan çıkardığımda çok şaşırdım. Boyutlarının küçüklüğü ve ağırlığı aleti çok kompakt kılmış. Ayrıca metalik gri kasası ve kontrol paneli ile göz kamaştırıyor. Kutunun içinden ayrıca güç kablosu, kullanım kılavuzu, baskı kağıtları, user-only kartuşu ve kurulum cd'si çıkıyor.

Photosmart 100'ün en çok hoşuma giden yanı bilgisayardan bağımsız çalışabilmesi.Üstünde bulunan lcd ekranı ve 3 çeşit media okuyucusu(compact flash, smart media ve memory stick) ile dijital fotoğraflarınızı basmanız çok kolaylaşıyor. Bilgisayarınıza bağlamanızda mümkün ama ne yazık ki kutudan usb kablo çıkmıyor. Gerçi hiçbir usb port kullanan HP yazıcıdan çıkmıyor. Nedenini bilmesem de bence çok kötü bir karar.

Yazıcının baskı kalitesi çok yüksek. HP Photoret III teknolojisini kullanan yazıcı, 2400x1200dpi çözünürlüğe kadar çıkabiliyor. Bu da gerçeğe çok yakın fotoğraflar basmanızı sağlıyor. Portatifliği sağlayan katlanabilir trayine aynı anda 10x15 cm lik 20 kağıt alabiliyor. Baskı için de bir adet Tricolour püstürtmeli kartuş kullanıyor. Bu kartuş minik olmasına rağmen 100 adet resmi hiçbir kalite düşüklüğü olmadan basabiliyor. 100 resim ile minik bir albüm bile doldurabileceğinizi düşünürseniz ürünün ne kadar tasarruflu olduğunu anlarsınız.

Ürünün kullanımı çok kolay. Media kartınızı takıyor, üstündeki lcd ekrandan hangi resimleri basacağınızı seçiyor ve print tuşuna basıyorsunuz. DPOF resimleri basabilmesi de ayrı bir artı. Lcd ekranı, baskı yapmaktan başka yazıcıdaki sorunu çözmenizede yardımcı oluyor. Print tuşunun etrafındaki led lambalarda yazıcının o anki durumunu gösteriyor. Ayrıca yazıcıdaki hafızaya baskı ayarlarınızı save bile edebiliyorsunuz. Şimdiye kadar kullandığım en basit cihaz budur heralde.

Kaliteli ürünleriyle adından en fazla söz ettirmeyi bilen firmalardan biri olan HP, Photosmart 100 ile büyük başarı yakalayacak gibi gözüküyor. Genel olarak bakınca alet tam notu fazlasıyla hakediyor. Yanlız normal yazıcılardan biraz yavaş baskı yapması ve içinden usb kablosu çıkmaması ona puan kaybettiriyor. Bu kadar kaliteli bir yazıcıya göre fiyatı gayet hesaplı. Bence dijital fotoğrafçılık ile ilgilenen herkesin sahip olması gereken bir ürün.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 9.12.2022 19:30
Kalan Karakter : 300 Gönder
HP Photosmart 100

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×