HTC Vive'ın fiyatı belli oldu

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 22.02.2016 - 10:21
Sanal gerçeklik hayalleri suya düşüyor
Valve'ın HTC firması ile ortaklaşa geliştirdiği ve özellikle bazı yapımlarda bir hayli öne çıkan sanal gerçeklik cihazı HTC Vive'ın fiyatı nihayet belli oldu. Ve baştan söylemelkiyim ki açıklanan bu fiyat sanal gerçeklik hayallerinizi suya düşürebilir.

İki adet sensör ve iki adet kontrolcü ile birlikte gelecek olan HTC Vive'ın fiyatının Oculus Rift'ten fazla olacağını daha önce belirtmiştik. Nitekim öyle de oldu. Bu ay sonu itibari ile ön siparişe açılacak olan ve Nisan ayının başında satışa çıkması planlanan HTC Vive'ın fiyatı 799$ olarak açıklandı.

Açıkçası HTC Vive'ın fiyatı beklediğimizden de yüksek çıktı. İlk duyuruldukları andan itibaren sanal gerçeklik cihazlarının pahalı olacağı tahmin ediliyordu. Ama genel itibari ile baktığımızda fiyatların son tüketici için gerçekten çok pahalı olduğunu kabul etmek gerek. Oculus ve HTC Vive'ın fiyatlarının açıklanması sonrasında gözler tabi ki Playstation VR'a çevrilmiş durumda.

Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 28.11.2021 20:36
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.02.2016 11:59
:))) Türkiye'deki yamyam, aç gözlü şirketlerin de bu fiyatı 1.000 - 1.500 USD arası yapacağını gayet iyi biliyoruz! Oldu mu sana 4.000 - 5.000 TL'ye Sanal Gerçeklik.
Tokmak
Tokmak 22.02.2016 14:37
Üzerine bir de GTX 970'li pc ekle tam olsun..
Kalan Karakter : 300 Gönder
Tokmak
Tokmak 22.02.2016 13:03
Fiyat kesinlikle makul değil ama bu en azından controller lar ile birlikte geliyor.. Oculus daha "touch controller" ların fiyatını açıklamadı bile.

Kalan Karakter : 300 Gönder
Yuuciin
Yuuciin 22.02.2016 12:42
Kaliteliyse ve uzun süre dayanırsa iyi bence fiyatı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
ZoDi
ZoDi 22.02.2016 12:37
1. Bu fiyatlara bu ürünü kaç kişi alacak?
2. Kişi sayısını göz önünde bulunduran firmalar onca para yatırıp sadece VR gözlük için kaç tane AAA oyun çıkarır?
3. Doğru düzgün oyun çıkmadan kaç kişi o gözlüğe o parayı veripte alır?
Bu böyle kısır döngü halinde devam eder.
Dokunmatik monitörler ilk çıktığında da oyun dünyasında çığır açacağı söylenmiş, bir çok proje, fikir üretilmişti. Hatta Ubisoft o dönem Ruse diye bir oyun çıkarmıştı ki bütün tanıtımını bu dokunmatik ekran üzerine kurmuştu. Dokunmatik ekran olmadan oyun kontrolleri faciaya dönüşüyordu ama dokunmatik monitörler iyi bir PC parasına satıldığı için neredeyse kimsede yoktu. Oyun da patladı, dokunmatik monitörlerde. Şimdi şimdi laptoplarda yayılmaya başladı ama hala kaç kişinin evinde dokunmatik ekranlı PC var mesela???
Ve kaç oyun çıktı bu dokunmatik ekranlar için???

İşte bu VR gözlük fiyatları düşmezse sonuç yine aynı olacaktır. Sonra ise modası geçip, dikkat başka keşiflere kaydığında ise bu seferde o ürün için bu yazıyı yazıyor olacağım!..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.02.2016 10:51
NOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO!
Kalan Karakter : 300 Gönder
HTC Vive'ın fiyatı belli oldu

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×