HTML5'te Mario keyfi

Murat Halilbeyoğlu
Murat Halilbeyoğlu 11.08.2011 - 12:59
Bu tesisatçı her yerde karşımıza çıkıyor
Minecraft'ın başarısı sayesinde adını duyuran Markus "Notch" Persson'ın daha öncesinde ne ile meşgul olduğunu biliyor muydunuz? Elbette ki bilmiyordunuz yoksa bunu haberde niye yazalım değil mi?

Her neyse, 2006 yılında katıldığı yarışma dahilinde bir projeye başlayan Markus, Mario'nun Java üzerinde çalışan bir varyasyonunu geliştirmiş. Şimdi ise 18 yaşındaki genç girişimci Robert Kleffner bu yazılımı alarak oy7un daha modaya uygun bir şekilde HTML5'de çalışabilecek bir oyun haline getirmiş.

HTML5'te Mario keyfi
Kleffner oyunun büyük bir kısmını kendi başına tasarlamış ve bununla birlikte tekrardan kullanılabilecek bir HTML5 oyun motoru hazırlamaya çalışmış. Oyunu internette yayımladığında bu kadar büyük bir ilgi beklemiyormuş.

İşte ünlü Mario’nun HTML5 versiyonu.

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2023 14:09
Kalan Karakter : 300 Gönder
HTML5'te Mario keyfi

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×