Huawei Mate 10 Pro yılın en beğenilen telefonu seçildi

Huawei Mate 10 Pro yılın en beğenilen telefonu seçildi

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 27.12.2017 - 17:45
Huawei'nin amiral gemisi, dünyanın en saygın iş dergisinde yayınlanan karşılaştırmalı akıllı telefon testinde rakiplerini geride bıraktı.

Yapay zeka olanaklarını geniş tüketici kitlesine ulaştıran ve büyük bir atılımı simgeleyen Huawei'nin en yeni amiral gemisi akıllı telefonu Mate 10 Pro, ünlü Amerikan iş dergisi Forbes yazarı tarafından “2017 Yılının En Beğenilen Akıllı Telefonu” olarak değerlendirildi.

Android'deki en güçlü yonga seti

Forbes Dergisi’nde, Huawei tarafından tasarlanan Kirin 970 yonga setinin sağladığı mutlak bilgi işlem gücü nedeniyle Huawei Mate 10 Pro övülüyor ve “Android’deki en güçlü yonga seti” olarak tanımlanıyor. Dahili AI bilgi işlemli yeni amiral gemisi işlemci birimi olan Kirin 970, dört çekirdekli bir Cortex A-73 CPU kümesine göre 25 kata kadar daha fazla performans sunan özel bir sinir ağı işlem birimine sahip.

Dünya nüfusunun yüzde 60’ından fazlası akıllı telefon sahibi olacak

Huawei Türkiye Tüketici Elektroniği Grubu Ülke Müdürü Seth Wang, “Bu seçim Huawei için çok özel bir zamana denk düşüyor. Akıllı telefon devriminin eşiğindeyiz. IDC araştırma şirketine göre, 2016'da dünyada satılan her kişisel bilgisayara karşılık 5,6 adet akıllı telefon satıldı. 2021 yılı itibarıyla dünya nüfusunun yüzde 60’ından fazlası akıllı telefon sahibi olacak. Pazar daha da genişliyor ve derinleşiyor. Bu nedenle bu tür değerlendirmeler bizim için çok önemlidir ve mümkün olan en iyi ürünü sunma çabalarımızı sürdürmemizde bizi motive ediyor.” dedi.

Forbes Dergisi’nde Mate 10 Pro’nun güçlü yonga setinin yanı sıra tüm rakip cihazlardan daha iyi olan sıra dışı pil ömrü ve kamerasından övgüyle söz ediliyor. Ayrıca Huawei Mate 10 Pro’daki çeşitli çekim modlarının yanı sıra EMUI ara yüzü de beğeni alıyor. Çeşitli üreticilerin en yeni amiral gemilerinin değerlendirildiği makalede Mate 10 Pro, rakiplerini geride bıraktı.

Basın Bülteni

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 3.03.2021 15:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.12.2017 22:08
Mate 10 Lite kullanıyorum Çinliler bu işi çözmüş hiç kusura bakmasın bu saatten sonra başa çıkabilecek iki firma var oda Samsung ve Apple
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2017 18:38
OnePlus 5T 'ye bir göz atmanızı tavsiye ederim.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×