Huawei Matebook 16 ofis çalışanları ve öğrenciler için tasarlandı

Basın Bülteni 11.05.2022 - 12:37
Huawei Matebook 16 ofis çalışmalarının, günlük yaşamın, üretkenliğin ve profesyonel yaratımların daha verimli hale gelmesine olanak tanıyor.

Dizüstü bilgisayarlar daha hafif, daha ince ve daha kolay taşınır hale gelirken, tabletler de daha güçlü hale geldi. Ancak ofis görevleri, içerik üretimi, ses ve video eğlencesi ile uğraşırken ve kendinizi yalnızca bir tanesiyle sınırlandırırken bazı dezavantajlar var. Örneğin, tabletler daha taşınabilir ve kontrol edilmesi daha kolay, bu da bir sonraki çizim taslağınızı yapmak için harika. Ancak dizüstü bilgisayarlar tasarım düzenleme ve belge işleme gibi ağır ofis görevlerinde daha iyi performans gösterir. Veri iletimindeki engellerin nasıl aşılacağı, cihazlar arası iş birliğinin ve ara bağlantıların koordine edilmesi, tüm küresel tüketici elektroniği markalarının acilen çözmesi gereken önemli konuların başında geliyor.

Ayna Modu, tabletleri bir çizim defterine dönüştürür

İlk olarak, Ayna Modu aracılığıyla HUAWEI MateBook 16, aynı içeriği HUAWEI MatePad Pro'da görüntüleyebilir. Devrim niteliğindeki dağıtılmış teknolojisine dayanan Ayna Modu, basit bir ekran projeksiyonundan daha fazlasıdır. PC'nin performansından ve tabletin kalemle kullanılma özelliğinden aynı anda yararlanır.

Huawei Matebook 16 ofis çalışanları ve öğrenciler için tasarlandı

Tasarımcıysanız veya çizim yapmayı seviyorsanız, tabletinizi bir çizim defterine dönüştürebilir ve herhangi bir anda Huawei M-Pencil kullanarak Ayna Modu ile eskiz ve renklendirme yapabilirsiniz. Projektör olmadan iş arkadaşlarınızla fikirlerinizi paylaşırken, dizüstü bilgisayarın kontrolünü elinize alabilir ve tableti bir başkasına devrederek içeriği görüntülemesini sağlayabilirsiniz. Bir kişinin dizüstü bilgisayarı, diğerinin ise tableti tutması çift ekranda gezinmeyi kolaylaştırır. Ayrıca, verimliliği yüksek oranda artırmak için her ikisi de belgeyi birlikte işleyebilir.

Bu özellik kendinize zaman ayırmak için de harikadır. Çocuklarınızla vakit geçirirken, ebeveyn-çocuk bağını geliştirmek için onların yaratıcılıklarını tablette ifade etmelerine ve çalışmalarını daha büyük dizüstü bilgisayarın ekranında görmelerine izin verebilirsiniz.

Genişletme Modu, çoklu iş birliğini daha verimli hale getirir

HUAWEI MateBook 16, aynı anda iki farklı uygulamayı kullanmak için ekranın bir bölümünü bir tablete de aktarabilir. Genişletme Modu, dizüstü bilgisayarın birincil ekran olarak görüntülenmesine olanak tanır ve tablet düz bir şekilde yerleştirilebilir ve bir genişletme ekranı olarak web sayfalarında gezinmek için ideal olan bir dokunmatik yüzey olarak kullanılabilir.

Huawei Matebook 16 ofis çalışanları ve öğrenciler için tasarlandı

Online bir dersteyken veya bir video konferansa katılırken, yalnızca tek ekranla çalışmak sorunlara neden olabilir. Dersten veya toplantıdan sonra bir dizüstü bilgisayarda düzenleme yapmanın engelleri ile birlikte not almak için yalnızca bir kalem ve kağıt kullanmak, bir konu ortaya çıktığında araştırma yapmak için canlı arayüzden çıkamama sorunu da vardır. Genişletme Modu, dizüstü bilgisayardaki önemli içeriklerle daha büyük ekrana odaklanmanızı sağlayabilir. En önemlisi, elektronik notlar gerçek zamanlı olarak hızlı bir şekilde paylaşılabilir.

Ofiste çift ekran kullanma pratiği nedeniyle evden çalışırken harici bir ekrana sahip olmayanlar için Genişletme Modu işlevi bu sorunu mükemmel bir şekilde çözer. Web'de kolayca gezinmek veya haberleri okumak için paylaşılan içerikleri ikinci bir ekran olarak bir tablette görüntülemeniz yeterlidir.

Dizüstü bilgisayarlar, genellikle fotoğraf düzenleme gibi ağır ofis görevlerinde daha iyi performans sağlayan daha iyi bir işlemciye sahipler. Bu arada, dokunmatik ekran ve stylus kalem kombinasyonu ile kullanılan bir tablet, düzenlemede daha kullanışlıdır. Huawei, dizüstü bilgisayarın ekranına çizim yapmak için stylus kalemi kullanmak gibi bazı görevleri üstlenirken bu ikisinin avantajlarını birleştirmeyi amaçlıyor.

HUAWEI MateBook 16'nın Çoklu İş Birliği Modu, sürükle ve bırak yöntemiyle her iki avantajı da kolayca elde edebilir. İlk olarak, tabletle kolayca paylaşmak için dizüstü bilgisayardaki resimler, videolar, ses parçaları, belgeler (Word, Excel, PowerPoint vb.), sıkıştırılmış arşivler, kurulum sihirbazları, metinler vb. dosyaları sürükleyin. Ayrıca, içeriği düzenlemede yüksek verimliliği artırmak için dizüstü bilgisayarın fare ve tabletin dokunmatik ekranı ile stylus kalemine kolayca erişilebilir. Belge düzenleme işlemi tamamlandığında, dosyayı dizüstü bilgisayara geri sürükleyerek kolayca kaydedebilirsiniz.

Huawei MateBook 16, 4.999 TL değerindeki Huawei MateView GT 27 monitör ve 499 TL değerindeki bluetooth mouse hediyeleri ile birlikte 21.999 TL satış fiyatıyla Huawei Online Mağaza üzerinden satışta. Dizüstü bilgisayarı satın almak isteyen kullanıcılar, vade farksız 4 taksit imkanından da faydalanabiliyor.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 19.06.2024 00:44
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.05.2022 17:11
Türkiye de ki öğrenci ler için tasarlanmadigi kesin ben öğrenci yım ve benim bunu alacak param yok 850 kredi aliyom dolar bazında 56 dolar alıyom o da yemeğe bile yetmiyor not : kafeler de felan da takilmiyom ülke bizi çalışmaya itiyor hiç mi filozof bilim adamı yetismesin yani
Kalan Karakter: 300 Gönder
Huawei Matebook 16 ofis çalışanları ve öğrenciler için tasarlandı
İlginizi Çekebilir