Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Erime başladı
Platformlar PC
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
  • Yapımcı - Yayıncı Activision - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 70
16 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%79
Artılar Farklı karakterleri yönetebiliyoruz, film kadrosu tarafından seslendirilmiş
Eksiler Grafikler, diğer film oyunlarından önemli bir farkı yok
Buzullarda geçen hiçbir hikâye; Sid, Manny ve Diego’nun maceraları kadar renkli olmamıştır. Hiçbir alternatif karakter ise, belki de Scrat’ın bize yaşattığı eğlenceli dakikaları verememiştir. İlk olarak 2002 yılında beyazperdeye adım atan Buz Devri, geçtiğimiz günlerde üçüncüsüyle izleyicilerin karşısına çıktı. Aynı isimli oyunu da Activision önderliğinde konsollar ve PC için piyasaya sürüldü.

Bu kez sorun büyük ve dişli

Üçüncü macerada kahramanlarımız, buzulların erimesiyle birlikte kendilerini tropik bir ormanda buluyor. Buz Devri serisini izleyenler önceki filmlerde, buzullar içinde donmuş olarak bekleyen dinozorları biliyorlardır. Yeni filmin ve oyunun ana temasını bu dev yaratıklar oluşturuyor. Dinozorlar aslında yıllardır yaşamaktadır, fakat dondurucu iklim sebebiyle yıllardır buzullar içerisinde hapsolmuşlardır. Erimenin başlangıcıyla da tekrar doğal yaşama geri dönüyorlar ve bizim için en büyük tehlikeyi oluşturuyorlar.

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
"Oyunun grafikleri genel olarak ortalama bir seviyede görsellik sunuyor."

Dawn of the Dinosaurs’ta; Sid, Manny, Scrat ve Diego gibi sevilen karakterleri yönetebiliyoruz. Kahramanlarımızın her birinin kendine has özellikleri ve saldırı çeşitleri bulunuyor. İlk olarak Sid’i kontrol ederek başlıyoruz. Öncelikle oyunculara ufak bir eğitim bölümü sunularak, kontroller ve oyunun ilerleyiş yapısı hakkında kısaca bilgi veriliyor; sonrasında ise, yolumuza çıkan hayvanları dövmeli, engellerden atlamalı, kayalıkları yok etmeli ve elmasları toplamalıyız. Farklı renklerde elmaslar mevcut. Bölümleri tamamlamak ve ekstra özellikler açabilmemiz için elmaslar toplamamız gerekiyor. Dövdüğümüz her düşmanın üzerinden ve çevreden toplayabildiğimiz meyveler sayesinde de markete uğrayabiliyoruz. Meyveler bir nevi para görevi görüyorlar. İkinci filmdeki, her şeyi para karşılığında satmaya çalışan kurnaz kaplumbağayı hatırladınız mı? İşte o, hiç beklemediğiniz anda tezgâhıyla birlikte karşınıza çıkarak, yeni güçler ve aksesuarlar almanız için hazırda bekliyor.

Nişan al ve ateş

Kimi zaman dövüşüyor, kimi zaman bir platform oyunu tarzında ilerliyor, kimi zaman ise dev dinozorlardan kaçmaya çalışıyoruz. Ice Age’te mini bir hedef alma sistemi de bulunuyor. Shift tuşuna basılı tuttuğunuz takdirde, ekranda bir hedef imleci beliriyor. Çevreden aldığınız kartopu veya çamur toplarını, saldırı aracı olarak kullanabiliyorsunuz. Zaten hedef imleci otomatik olarak ilerliyor. Bana göre en eğlenceli oynanış deneyimi Scrat ile yaşanıyor. Tipi, hareketleri ve mücadelesi sırasındaki görüntüsü, oyun çok iyi veya çok kötü olsun yine de sizi güldürmeyi başarabiliyor.

Ice Age: Dawn of the Dinosaurs
"Buzulların erimesiyle birlikte ortaya çıkan dinazorlar karakterlerimizin başına bela oluyor."

Karakterlerin seslendirmeleri, filmin ekibi tarafından hazırlanmış. Yapımın en güzel yönlerinden bir tanesi de bu. Grafikler kimi zaman rengârenk ve göze hoş gelse de, kimi zaman çok vasat görünüyor. Çevre tasarımlarına nazaran karakter çizimleri daha hoş olmuş. Macerayı devam ettirmek ve ekstraları açmak için elmas topladığımızı belirtmiştim. Oyunun ana menüsünde yer alan ekstralar başlığına göz attığımızda şarkılar, hileler, videolar ve karakter çizimleri gibi ödüller bulunuyor. Son olarak PC’nize takacağınız bir gamepad sayesinde oyunu arkadaşlarınızla da oynayabiliyorsunuz. Özellikle küçük oyuncular için tavsiye edebileceğim yapım, kesinlikle Ice Age 2’den daha iyi bir oyun olmuş.
Yorumlar 17
MK Okuru
MK Okuru 8.06.2023 22:24
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.11.2015 18:26
volkan çevresinin kilidi nasıl açılıyor
bilen biri yardım etsin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.09.2015 14:10
ben buz devri 176 tane hayvan topladım aristrates etkinleştir diyor o nasıl etkinleştirilir bir bilgisi olan varmı normalde oyunu bitirdim ben volkanın hayvanlarını topladım en son
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 17.08.2015 23:55
18 planda takildim baska nerden bulabilirim plani
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×