1/12

Icewind Dale 2

Koray Koraç
Koray Koraç 3.06.2010 - 12:31
Icewind Dale’de neredeyse hiç bir değişiklik yok. Oyunu beğenmemekle hayal kırıklığına uğramak farklı şeylerdir.

Baldur’s Gate’i duymayan yok sanırım, BG RPG türünün babası olarak kabul edilir, ardından BG2 tabii arada kardeşi Icewind Dale piyasaya çıktı, o da ağabeyisi gibi ismini duyurmakta geçikmedi, şimdi karşımızda ikinci bölümü bulunuyor, oyun birinci bölümüne göre çok az bir yenilik içeriyor, 3rd edition kuralları ikince bölüme eklenmiş. Oyunda ister kendiniz bir grup yaratabilir ya da isterseniz hazır olan gruplardan birini seçebilirsiniz. Ben hazır olan gruplardan birini aldım, seçim sizin. Neyse bizi ilgilendiren tam çözüm, başlayalım mı?

PROLOGUE
Targos Harbor
Uzun bir yolculuktan sonra Targos’a varıyoruz. Yorucu bir yolculuktu, kaptanla konuştuktan sonra Reig Redwaters ile karşılaşıyoruz. Bize kılıç ve armor veriyor, fakat adam yaralı, grupta healer yapabilen bir elemanla onu iyileştirdikten sonra günyedeki en güvenli yer olan Jorun Tamewater. İçerdeki kasayı hırsızın ile açın. Daha sonra kuzeydeki Warehouse’a girin,kuzeydoğu bölümündeki raftan 2 tane healing position alın, diğer raflarda da çeşitli eşyalar bulabilirsiniz. Warehuose’ın yanında Brogan isimli bir zat var, onunla konuşuyoruz, bizden güneyde bulunan taverndeki insanlarla konuşmamızı istiyor. Bütün insanlarla konuşup Brogan’a dönüp konuşun. Görevimiz Warehouse’daki goblinleri öldürmek. Etrafı temizledikten sonra sol üst köşedeki kapaktan Goblinlerin kasabaya ulaştığı mağaraya inin ve bütün Goblinleri öldürün. Hepsinin öldürürseniz size bütün goblinleri öldürdüğünüzü belirten bir mesaj gelecek. Bütün göblinleri öldürdükten sonra Brogan’a gidip konuşun. Güney civarında bir ecde kör bir kadın bulunuyor ona warehousa’da bulduğunuz ölü kediyi verin. Artık Targos City’e geçebiliriz, şehire güney batıdanki merdivenlerden çıkıp gidin.

Targos City
Güney doğudaki şehir merkezi binasında bulunan Ulbrec Dinnsmore ile konuşun. Şehrin girişindeki ilk evdeki adam bize bir hayaletten söz ediyor. Hayalet güneybatıdaki Inn’de bulunuyor, oraya gidelim. Inn’in sahibi ile hayalet hakkında konuşun, bize bir şişe verecek. Gruptaki büyücümüz şişeyi tanımlıyor, ardından Inn’in sahibi ile konuşun. Daha sonra Ulbrec’in karısı ile konuşmaya gidin, konuştuktan sonra tekrar Inn’e gidip geceyarısı olması bekleyip yukarı çıkın ve hayaletle konuşun. Daha sonra Harbor Distric’teki taverna’a gidip taverne sahibi ile konuşun, bize hayaletin kocasının gemisinden bir parça veriyor, onu hayalete gösterin ve onda karşılığında gözyaşı isteyin (eğer karakteriniz evil özelliklerine sahipse hayaletten gözyaşı alabilirsiniz). Daha sonra store’a gidip birkaç eşya satın alın daha sonra town bölgesini kuzeyden terkedin.

Targos Palaside
Sağdaki kulubede Shawford ile konuşup görevlerimizi alıyoruz. Dha sonra dışarıya çıkın ve barela saldıran askerleri görünce gidip bareli kırın ve askerlerin komutanı ile konuşun ve onlara saldır dersleri öğretin. Daha sonra güneydoğu bölgesinde bir askerle karşılaşıyoruz bizden ona şarap bulmamızı istiyor. Ona şarabı verebileceğimiz gibi onu içmemeye de ikna edebilirsiniz. Biraz daha yukarda okla bir vareli vurmaya çaılşan askerleri göreceksinz, onu kıracağınıza dair bahse girin ve onu kırarak bahsi kazanın. Şimdi verilen esas görevlere bir bakalım:

Broken Crane
Haritanın kuzeydoğusundaki Olap konuşun, bizden limanda bulunan babasına gidip yardım istememizi söylüyor, ondan town’daki mekanızmaya takacağımız tekerleği takın ve Shawford’a bildirin.

300 Arrows
Isherwood’un oka ihtiyacı var.(batı duvarında). Tam 300 oka ihityacı olduğunu söylüyor, town’daki store’a gidip okları beleşe alın ve ona getirin, halettikten sonra Shawford ile konuşun.

Talking The Koluhmn
Koluhmn bize hayaletten bahseden adam, gidip onunla konuşun. (kasabanın güneydoğusundaki ev). Konuştuktan Shawford’a bildirin.

The Lazy Soldier In The Tavern
Limandaki tavernaya gidip sağdaki 3 askeri biraz tehdit edip Sahwford’a bilgi vermelerini ikna edin.

Targos Under Attack
Shawford’a döndüğümüz zaman Targos Goblinler tarafında saldırıya uğruyor. Binadan çıkın ve savaşa hazır olun. İlk olarak büyücü bir goblin ve yanındaki askerler, onuı halletikten sonra biraz ilerleyince goblin liderlerinden biri olan Vghotan ile karşılaşıyoruz. Onu öldürdükten spnra goblinli büyücü kuzeydoğudaki duvarı yıkıp dışardaki goblinleri içeriye alır. Oraya gidin, hemen bir quicksave yapın. Onu öldürdükten sonra kuzey bölgesinden güçlü bir goblin olan Caballus ile karşılaşıyoruz. Onu ve etrafındaki goblin askerlerini öldürün. Sırada alacağımız yeni göreve geldi, gidip Shawford ile konuşun, daha sonra Ulbrec ile de konuşun ve büyük kapıdan dışarı çıkın.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×