Reyting rekortmeni Türk dizileri 2019'da ücretli izlenecek

Furkan Güler
Furkan Güler 24.12.2018 - 14:19
Yerel kanallarda büyük değişiklik!

Dünya geneline en çok dizi pazarlayan ülkeler arasında bulunan Türkiye, sektör olarak zaman zaman oldukça ciddiye alınacak yapımlarla izleyici karşısına çıkabiliyor. Ancak ortaya atılan iddia, ülkemizin dizi sektöründe köklü değişikliklere yol açabilir. Mynet'in haberine göre 2019 yılında her bir kanalda sadece bir dizi yayınlanacak. Yani her kanalın seçtiği bir dizi dışında gün içerisinde başka dizi yayına giremeyecek. Her kanalın günde sadece bir dizi yayınlama hakkı olacak. Ancak bu iddia bununla da bitmedi. Mynet, aynı zamanda kanalların birer birer dizileri yayından kaldıracağını ve kendi platformlarında ücretli olarak yayınlayacağı söyledi.

Diziler artık ücretli izlenebilir

Eğer bu iddia doğru çıkarsa 2019'un Ocak ayından itibaren her kanalın ücretli bir platformu olacak. Eğer ilgili kanalda yayınlanan diziyi bir sonraki sene izlemek isterseniz, kanalın platformuna para ödemek zorundasınız. Kaynak olarak haberinde "medya kulislerinden sızan yeni bilgiye göre" yazan Mynet'in bu iddiası, diziseverleri korkuttu.

Peki sizce böylesine bir abonelik sistemi, ülkemizde sağlıklı bir şekilde işleyebilir mi? Bakalım bir sonraki sene, TV'lerde nelerle karşılaşacağız?

Yorumlar 36
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2023 14:00
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 30.12.2018 14:37
Artik cok abarttilar. Hersey´den para aliyorlar. Özellikle su Hotspot meselesi dünyanin en sacma olayi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
omer724
omer724 25.12.2018 22:16
En son berbat türk medyasına 9 yaşında bakmıştım bugün 17 yaşındayım ve geçenlerde youtube trendlerinde diziler ile ilgili videolar vardı acaba değişmiş mi? diye baktım evet değişmiş önce çok kötüydü şimdi çok daha kötü olmuş. Berbat, anlamsız, iğrenç diziler insanlar nasıl izliyor bu dizileri nasıl bakıyorlar aklım almıyor programlarda aynı şekilde berbat ama artık umurumda bile değil tiksinmeye başladım etraftaki insanlardan sosyal medyada ki aptal insanlardan, aptal dizileri ve programları izleyen insanlardan, kitap okumayan iğrenç müzikler dinleyip iğrenç filmler izleyen insanlardan, eşcinselliğe Hastalık diyen insanlardan, yapmacık insanlardan, heykeli puttan ayıramayan insanlardan, cahil insanlardan, Türkçe konuşup arada ingilizce kelimeler kullanan insanlardan, bomboş yaşayıp hiçbir şeye gram katkısı olmayan insanlardan, hayalleri ve hedefleri olmayan insanlardan, başkalarının hayalleri ile dalga geçen boş insanlardan bıktım artık ve bunların oluşmasında ki en büyük sebep berbat türk medyası ve sosyal medyadır.(bir insan eşcinsel olabilir bu kimseyi ilgilendirmez ama bunu hastalık sanan ve sırf hastalık olduğu için savunan insanlar var benim sözüm bu insanlara eşcinselliği hoş karşılayan bir insan olmasam da eşcinsel arkadaşlarım var ve beni ilgilendiren bir durum yok ben en çok araştırmayan insanlara kızıyorum ayrıca eşcinsellik hastalık olsaydı pedofili de bir hastalık ama pedofili olan insanların hadım olmasını istiyorsunuz berbat insanlarsınız gerçekten keşke hepinizden bir çırpıda kurtulabilsem.)
MK Okuru
MK Okuru 19.02.2019 01:56
Aslanım sen henüz 17 yaşındasın, bu öfke ve nefrette neyin nesi?
Tamam, bazı belirttiğin konularda haklısın, ama bu kadar öfke olmadığı.. O
MK Okuru
MK Okuru 31.12.2018 22:03
Yurt dışına gidersen ya da intihar edersen burdaki herkesten kurtulabilirsin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 24.12.2018 14:31
netflixtenmi özendiler ? Bizim millet dizi izlemek için ücretmi ödicek hemde zar zor geçinirken ?
MK Okuru
MK Okuru 8.01.2019 21:02
Hiç kimse para para falan vermez dizileri anca kendiler izle çok saçma rentikler falan düşer yani kim para verirde dizi izler ya zaten artık net var kimse tv izlemiyor öyle bişey yapsalar izleyenlerden izlemez sacma çok tutmaz yani
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2018 18:02
Böyle olursa bu sektör batar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.12.2018 13:53
ben şahsen bi çukura bakıyorum onua atlatarak bakıyorum sadece aksiyonun olduğu sahneler kadın kız drama falan bunlar boş işler tamam olurda dizi 2,5 saat olunca mecburen atlamak zorunda kalıyorum, ama bozkır öyle mi değil gözümü kırpmadan izliyorum. 1 saati geçmesin başımın üstünde yeri var
Kalan Karakter : 300 Gönder
İddiaya göre reyting rekortmeni diziler 2019'da ücretli izlenecek

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×