İett'nin merak edilen sürücüsüz aracının özellikleri ortaya çıktı

İett'nin merak edilen sürücüsüz aracının özellikleri ortaya çıktı

Ahmet Özçilingir
Ahmet Özçilingir 22.04.2018 - 13:10
Sürücüsüz nostaljik tramvay belirli bir rota üzerinden gidebiliyor

Malum İstanbul'un en büyük sorunlarından biri, hatta birincisi trafik çilesi. İstanbul trafiğinde araç kullanmak sabır ve çelik gibi bir sinir gerektiriyor. Zaman zaman haberlere de konu olan öfkeli otobüs şoförü haberlerinden de bildiğimiz üzere, tüm gün boyunca bu trafikle boğuştukları için olacak, otobüs şoförlerinin sinirleri oldukça yıpranabiliyor. İett’nin sürücüsüz aracı tüm bu sorunlara çare olabilir.

İett’nin sürücüsüz aracının özellikleri belli oldu

Yapım süreci 2017 Aralık ayında tamamlanan nostaljik tramvay görünümlü sürücüsüz aracın özellikleri, “Dünya Akıllı Şehirler Kongresi 18’in açılış töreninde belli oldu. Şarj süresi 4,5 ile 9 saat arasında değişen aracın 75 kilometrelik bir menzili bulunuyor. Saatte 45 kilometre hıza ulaşan tek yönde gidip, geri manevra yapabilen araç, trafiğe kapalı alanlarda ve belirli güzergahlarda gidebiliyor. Taşıma kapasitesi 14 kişi olan sürücüsüz tramvay 2 metre genişliğinde ve 5,5 metre uzunluğunda. Çevre algılayıcı sensörler ve GPS kamera sistemleri de bulunan araç, yüzde 74 oranında yerli mühendislik ürünü. Görünen o ki sürücüsüz tramvay, “Kaptan orta kapı” nidalarına da son verecek !

İett'nin merak edilen sürücüsüz aracının özellikleri ortaya çıktı
İett'nin merak edilen sürücüsüz aracının özellikleri ortaya çıktı

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2021 06:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×