Ignite

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 11.11.2011 - 17:17
Farklı bir yarış
Platformlar PC
Ignite
Merlin Puanı 60
Artılar Basit oyun yapısıyla zaman geçiriyor, düşük sistem gereksinimi
Eksiler Bazı grafiksel hatalar göze batan cinsten, mod sayısı az olduğundan bir süre sonra sıkmaya başlıyor
Arada kafa dağıtmak için oyun oynanır, Ignite işte bu türe giren yapımlardan biri. Arcade oynanışı ve bazı özellikleri ile ön plana çıkıyor. Nemesys Games tarafından geliştirilen oyunda puanlama sistemi var. Bu puanlama nitro sağlıyor ve yarış sonlarında da zaman bonusu olarak bir getirisi var. Ancak nitroyu kullandıkça puan da haliyle azalıyor. Bunu geri kazanması kolay, puan toplamak için farklı yöntemler kullanılabiliyor. Drift, hızlıca gitmek veya bazı nesnelere çarpmak işimizi görebilir mesela.

Zamana karşı!

Üç farklı da yarış modu var, bunlar: Race, Knock-Out ve Run-Out olarak belirlenmiş. Race modunda Ignite’ın puanlama sistemiyle standart yarışlara giriyorsunuz. Knock-Out ise bildiğimiz bir mod aslında. Her tur sonunda en sonuncu eleniyor. Run-Out’ta da bir miktar skor ile başlıyorsunuz, ancak bu puan yavaş yavaş azalıyor. Bazı özel hareketlerle puanı yeniden doldurabilirsiniz, ama sıfırlandığında elenmiş oluyorsunuz. Araçlar ise Muscle, Street ve Race olarak üç ana sınıfa ayrılıyor. Her birinin kendine göre becerileri, artıları ve eksileri var, ama arcade oyun yapısı içinde bu durum eriyip gidiyor. Yapımcılar farklı sınıflardaki araçlarla farklı sürüş mekaniğini yapmaya çalışmışlar, oturtamamışlar. Campaign’e giriş yapınca farklı yerlerde yarışlara katılma imkanınız var. Genelinde yarışlar en başlarda eğlenceli gelse de, bir süre sonra sıkıcı olmaya başlıyor. Daha fazla yarış modu ve çeşit olmaması işi sıkıcı yapan kısmı.

Ignite
Campaign dışında Free Play ve Multiplayer başlıkları bulunuyor, Free Play’da isminden de belli olduğu üzere ayarları kendiniz yapıp, istediğiniz yerde yarış düzenleyebilirsiniz. Multiplayer, Ignite’ın oynanışını biraz taze tutmaya çalışırken, ne yazık ki bunu tam olarak sağlayamıyor. Oyun içinde Achievement sistemi de kendine yer bulmuş.

Bitiş çizgisi yakın

Oyun grafiksel olarak bol makyajlı. Genel olarak kaplamalar aslında vasat kalıyor, ancak bazı efektlerle ile bu durum çekici hale geliyor. Bunlara rağmen hatalar da var. Yolun kenarında kaplamadan dışarı çıkabiliyorsunuz. Sesler ise biraz daha elle tutulur cinsten. Yapım biraz zaman geçirmek için oynanabilir, çoğu oyunun sistem gereksinimleri de ele alındığında düşük sistem ihtiyacı duyuyor. Bu da diğer bir artısı sayılabilir.
Yorumlar 25
MK Okuru
MK Okuru 16.08.2022 21:54
Kalan Karakter : 300 Gönder
Ignite

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×