Ikariam iPad ile tarih yazıyor

Ikariam iPad ile tarih yazıyor

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 14.11.2012 - 11:39
Gameforge, ödüllü tarayıcı oyununun tablet sürümünü sunuyor
Dünya çapında 51 milyonu aşkın kayıtlı oyuncuya sahip başarılı tarayıcı oyunlarından biri olan Ikariam mobil dünyaya geçmekle çok başarılı bir yol izliyor. Bunun nedeni, başta mobil oyunlar sektörü olmak üzere dijital eğlence pazarının gün geçtikçe gelişmesidir. Bir yere bağlı olan PC ve konsollarda oynamayan insanların sayısı her gün artıyor: Digi-Capital analistlerine göre 2015 yılına kadar tüm dijital oyun pazarının cirosu 82 Milyon Amerikan Doları'na ulaşacak. Bu, 2011'den 2015 yılına uzanan süre içerisinde %14 gibi muhteşem bir büyümeye tekabül eder. Bu büyümeyi hızlandıran etkenlerin en başında online ve mobile oyunlar gösterilmektedir. Online ve mobil oyunların 2015 yılına kadar tüm pazar payının %50'sini, yani 41 Milyar Amerikan Doları'nı oluşturağı tahmin ediliyor.

Ikariam iPad ile tarih yazıyor
Almanya'nın Karlsruhe şehrinde Gameforge tarafından geliştirilen inşa ve strateji oyunu İkariam, başarılı bir geçmişe: 2008'in başlarında Almanya'da start alan oyun şu anda 60'ı aşkın ülkede oynanıyor. Dünyanın her bir tarafından oyuncuların bu ada dünyasına canı gönülden bağlanmasının nedeni  Türkçe dahil 38 dilde oynanabilmesidir – Oyun severler artık Ikariam’ı yoldayken de oynayabilecekler.

Antik çağ harekete geçiriyor
Kasım 2012'de iPad sürümü çıkan oyunun odak noktası özellikle tabletin bireysel olanaklarına en iyi şekilde uyum sağlamak olacak. Bu sebepten oyuncuların tarayıcı sürümünden tanıdıkları ve değer verdikleri tüm fonksiyonları Ikariam'ın dokunmatik sürümünde de oyun severler için sağlandı.

Ikariam iPad ile tarih yazıyor
“Ikariam, kolay oyun girişi, herkese hitap eden grafiğiyle ve gittikçe zorlaşan oyun mekanızmasıyla fark yaratıyor” diyen Gameforge'un Ürün Direktörü Sebastian Mayer sözlerine şöyle devam ediyor: “Geliştirici ve yayımcı olarak atacağımız en mantıklı adım Ikariam'ı mobil yapmaktı  ve sonucundan da oldukça memnunuz“.

- Basın Bülteni
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 28.01.2021 01:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×