İlk büyük VALORANT turnuvası için geri sayım başladı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 19.10.2020 - 11:16
Karakter tabanlı taktiksel nişancılık oyunu VALORANT kapsamında düzenleyeceği ilk resmi turnuva olan First Strike için geri sayım başladı.

First Strike, Riot Games’in VALORANT için kendi organize edeceği ve yöneteceği ilk resmi turnuva olma özelliği taşıyor. Çok sayıda bölgesel finalden oluşan küresel bir turnuva dizisi olacak First Strike için turnuva formatı da belli oldu.

Turnuva formatı nasıl olacak?

Turnuva 22 Ekim tarihinde, 1. açık elemelerle başlayacak. Ekim ve kasım ayları içerisinde gerçekleşecek 4 açık elemeden başarıyla ayrılan 8 takım, 3-6 Aralık arasında gerçekleşecek First Strike Finalleri’nde kupa için kozlarını paylaşacak.

1. açık elemeler 22-28 Ekim, 2. açık elemeler 3-8 Kasım, 3. açık elemeler 10-15 Kasım, 4. açık elemeler ise 17-22 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek. Bütün açık elemeler için kayıtlar ayrı ayrı açılacak, her açık elemeye en fazla 512 takım katılabilecek, dolayısıyla katılımcıların VALORANT sosyal medya hesaplarından ilan edilecek duyuruları takip etmeleri ve kayıtları zamanında tamamlamaları büyük önem taşıyor.

Her açık elemenin en iyi 16 takımı belirlenene kadar karşılaşmalar Bo1’da çift eleme sistemiyle gerçekleşecek. Takımlar, son 16’nın belli olmasının ardından Bo3’de karşı karşıya gelecek. Açık eleme mücadeleleri, açık eleme finallerinden itibaren canlı yayınlanmaya başlayacak. 3-6 Aralık tarihleri arasında gerçekleşecek finallerde 8 takım Bo3 çift eleme formatında kozlarını paylaşacak.

İlk büyük VALORANT turnuvası için geri sayım başladı

Katılım Koşulları

16 yaşını doldurmuş bütün Ölümsüz 1 seviyesi ve üstü oyuncular turnuvaya katılabilecek. Turnuvaya katılacak her takımda en az üç (3) Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması şartı aranacak. Riot Games, bileğine ve takım oyununa güvenen, Türkiye’nin en iyilerine kafa tutup bir ilke imza atmak isteyen herkesi turnuvaya davet ediyor.

Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 08:13
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 19.10.2020 11:37
Şahsen valorant sarmadı , LoL de arada giriyorm
MK Okuru
MK Okuru 20.10.2020 10:18
Ergenlere yönelik yapıyorlar her şeyi de ondan. Film, müzik, oyun gibi. Bunar yüzünden 30 Yaşını geçen dede oldu şimdi.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlk büyük VALORANT turnuvası için geri sayım başladı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×