Impossible Creatures

Erdinç Yılmaz
Erdinç Yılmaz 3.06.2010 - 12:31
Keşfedilecek o kadar çok şey var ki!
Platformlar PC
Impossible Creatures
  • Yapımcı - Yayıncı Relic - Microsoft
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Role Playing Game
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 87
Artılar -
Eksiler -

Keşfedilecek o kadar çok şey var ki!

Dr. Erik Chanikov uzun çalışmalar sonunda Sigma teknolojisini yarattı. Bu teknoloji ile 2 hayvan birbirine kombine edilebiliyordu. Böylece insan ırkına daha faydalı yaratıklar yapılabilecekti. Taki yakın dostu Upton Julius'un bu teknolojiyi kötüye kullanmaya karar vermesine kadar. Bu sırada Rex babası Dr. Erik Chanikov'dan bir mektup aldı. Babası onu bir adaya davet etmekte ve gerçekleri öğrenmesini istemekteydi. Acaba Upton Julius kötü amellerine ulaşabilecek mi?

Accayip yaratıklar

Impossible Creatures konusu ile çok bir şey vaat etmemesine karşın oyun içinde hayvanları kombine ederek savaşmak onu kurtarıyor hatta yüksek notlar almasına bile neden oluyor. Görüntü olarak oyun Warcraft 3'e çok benziyor. Hafif çizgi filmimsi grafikler, detaylı haritalar ve modellemeler. Zoom ve kamera açıları gayet başarılı. Bu türün diğer örnekleri gibi size gerekli olan maddeler var. Bunları toplayarak yaratık ve bina inşa edebiliyorsunuz. Diğerlerine göre çok az ana madde var. Sadece elektrik ve Coal. Upgradeler de yapılabilecek kadar aza indirgenmiş. Age Of Empires'dan beni soğutan en önemli olay bitmek tükenmek bilmeyen upgradelerdi.

Uçan filler ordusu

Önünüzde 15 zorlu görev ve birbirine kombine edebileceğiniz tam 51 hayvan var. Single-Player modunda ilerledikçe hayvanlardan hopladınız DNA'lar ile hayvan koleksiyonunuzu genişletiyorsunuz. Buna karşın Multi-Player modunda bütün hayvanlar emrinizde. Görev yaparken istediğiniz bir anda dağişik hayvanlar üretilmek mümkün. Karşı tarafın ordusuna bakarak ona karşı en iyi orduyu oluşturabiliyorsunuz. Görevler oyunda ilerledikçe değişiyor. Genel olarak yakıp yıkmak. Ama arada bazı insanları kurtarmak gibi aksiyon dolu görevler de var.

Koşan bir balina gördüm sanki!

Impossible Creatures'ın yaratıcıları olan ödüllü oyun Homeworld'ün yapımcıları Relic Entertainment özellikle grafik konusu üzerinde çok yoğun bir çalışma yapmış. Haritalar çok özenli hazırlanmış. Dağlar, denizden gelen dalgaların kıyılara vurmasına kadar yapılabilecek her ayrıntıyı özenle gerçekleştirmişler. Hayvanların kombine edildiklerinde çıkan yeni halleri ise gerçekten inanılmaz. Sistem o kadar iyi hazırlanmış ki ne yaparsanız yapın grafik motoru çok iyi bir şekilde modelliyor. Binalar ve çevre unsurları çok renkli. Zaten oyunun genelinde çok renkli kaplamalar kullanılmış. Müzikler özellikle eğlence unsuruna dayalı olarak yapılmış. Karakter seslendirmeleri de aynı şekilde.

Son Sözler:

Impossible Creatures belki de sırf kombine sisteminden dolayı beklediğim bir oyundu. Oynadıkça anladım ki sadece bu sistem değil oyun genel olarak iyi bir RTS olmuş. Gene bu yakınlarda çıkan Age Of Mythology'yi bitirenler için çok iyi bir alternatif. Grafik sistemi ve haritalar özellikle çok hoşuma gitti. Müzikler de tabiri caiz ise tam "geyik". Biraz eğlence ve macera arayanlara özellikle duyurulur.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 2.10.2022 13:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
Impossible Creatures

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×