Indiana Jones and the Emperor's Tomb

Emir Ataç 6.07.2010 - 11:15
Ne bitmez macereymış.

Çıkış Tarihi: Şubat 2003

George Lucas’ın yarattığı Indiana Jones serisine yakında yeni bir film daha ekleneceğini duymayan kalmamıştır herhalde. Indiana Jones hayranları bu yeni filmi beklerken, Lucas Arts’ın hazırladığı yeni oyun da yakında piyasaya çıkmış olacak. Bakalım Indiana Jones and the Emperor’s Tomb neye benziyor?

Indiana Croft!

Gerçek bir Aksiyon – Macera oyunu olan Indiana Jones’u üçüncü kişi bakış açısından, yani genelde kameranın karakterimizi arkadan takip ettiği bir açıdan oynayacağız (aynı son oyunda olduğu gibi). Oyunun oynanabilir demosunda göründüğü kadarıyla karakterimizin birçok değişik hareketi olmasına rağmen Indi’yi oldukça rahat ve serbest bir şekilde yönetebiliyoruz, yani kontroller sorunsuz gibiydi, fakat yine de bu konuda büyük kuşkularım yok değil açıkıçası? Eski oyunlarında da olduğu gibi Indiana Jones bu yeni macerasında da oldukça fazla adrenalin gerektiren görevlere koşacak. Örneğin; tapınaklarda, devrilen kayalardan kaçmak ve iple yamaçların öbür ucuna atlamak gibi. Evet, Indiana Jones, konsepti gereği Tomb Raider oyunlarına oldukça fazla benziyor. Her ikisi de çeşitli sırlar çözüp, antik mekanlarda düşmanlarıyla boğuşuyorlar. Ancak her birinin verdiği oyun keyfi birbirinden farklı (ne de olsa birinde Lara Croft var!). Mekanlar demişken Indiana Jones’un oyun sırasında ülkemize de uğrayacağını söylemeliyim. Yapılan açıklamalara göre ülkemizde oynanabilecek bölgeler; İstanbul’un yeraltındaki su kanalları. Yani İstanbul’da olduğumuz pek de belli olmayacak sanıyorum. Ancak yolumuzun Yerebatan Sarnıcı’na düşmesi büyük bir olasılık! Diğer mekanlar arasında ise Ceylon’un Ormanları, Hong Kong’un sokakları ve çeşitli tapınaklar bulunmakta.

Kahramanımızın her zamanki gibi yine yanından eksik etmediği kırbacı ve şapkasıyla karşımıza çıktığı Emperor’s Tomb’da görsellik de oyunun ön plana çıkan diğer bir yönü. İlginç karakter modellemelerinin yanı sıra ateş ve su gibi çeşitli atmosferik efektler de göze oldukça hoş görünüyorlar. Ayrıca mekan ve görev çeşitliliği de oyuna büyük bir artı kazandıracak gibi.

Anubis Tapınakları

Böylesine antik ve mistik bir oyun olacak olan Indiana Jones and the Emperor’s Tomb’u bu ay içerisinde alabileceksiniz büyük ihtimalle. Xbox’ın yanı sıra PS2 ve PC için de çıkacak olan Emperor’s Tomb, Tomb Raider serisinin yeni çıkacak oyunu olan Angel of Darkness’dan iyi olmayabilir ancak yine de beklentilerimizi karşılayacak gibi görünüyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 1.03.2024 11:05
Kalan Karakter: 300 Gönder
Indiana Jones and the Emperor's Tomb
İlginizi Çekebilir