Indiana Jones and the Staff of Kings

Aykut Göker
Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Wii Remote'lu Adam

Ne zaman Indiana Jones filmi izlesem, büyük keyif alırım. Hatta benim için en eğlenceli aksiyon-macera filmlerinin başında gelir George Lucas ve Steven Spielberg gibi iki ustayı buluşturan Indiana Jones serisi. Genelde devam filmlerinin kötü olduğunundan dem vurulur, fakat Raiders of the Lost Ark fenomeninin ardından gelen Indiana Jones and the Temple of Doom ve Indiana Jones and the Last Crusade için bu genellemeden bahsetmek zor. Hatta ilk filmden 27 yıl sonra çekilen Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull bile gayet başarılıydı.

Bu kez neyin peşindesin Jones?

Kamçılı Adam için birçok video oyunu da geliştirildi ancak her birinin kaderi aynı oldu; filmlerin gölgesinde kalmalarının yanında, diğer aksiyon oyunları arasında kaybolup gittiler... Şimdilerde LucasArts yeni bir Indiana Jones macerası kurguluyor ve bunu yalnızca, Wii, PS2, PSP ve DS için video oyunu olarak geliştiriyor.

Ronin Engine ile hazırlanan yapımın Wii versiyonu, diğer konsollara nazaran tahmin edeceğiniz önemli farklar içeriyor. İkinci Dünya Savaşı yıllarında Musa’nın asasını arayan Indiana Jones’u yönettiğimiz yapımda, haraket algılayıcılı kumanda sayesinde kontroller bir hayli eğlenceli fakat bir o kadar da yorucu olacak. Zira Indiana Jones’un olduğu yerde yumruk yumruğa kapışma mutlaka olur. Oyunla ilgili yayınlanan videolarda görülüyor ki, karşınıza bir düşman askeri çıktığında, yumruklarınızı savurmaya başlamanız gerekiyor. Bu sayede Indiana Jones da sizin hareketinize uygun olarak sağ veya sol kroşesini çıkarıyor...

Indiana Jones and the Staff of Kings
"Indiana Jones'un kampçısını Wii Remote ile kontrol edebileceğiz."

Eline koluna hakim ol

Kumandaların kontrolü bu kadarla da sınırlı değil. Mesela hızlıca kaçmanız gerekiyor diyelim, öyleyse kumandaları sallayarak Indiana Jones’u koşturuyorsunuz. Örneğin bir sahnede dev örümcekler üzerinize saldırıyor. Elinizde de meşaleden başka bir şey yok (Ki zaten o durumda en yararlı olabilecek teçhizat meşale olsa gerek). Bu bölümde, Wii Remote’u örümceklerin üzerine doğru sallayarak, onlardan kurtulabiliyoruz...

Vahşi ormanlardan şehir sokaklarına ve eski medeniyetlerden kalma harabelere kadar ilerleyeceğimiz oyunda, Indiana Jones’un modellemesi birebir Harrison Ford’dan alınmış. Ancak seslendirmeler için henüz kesinleşen bir şey yok. Muhtemelen Ford’un filmlerdeki sesleri kullanılacak. Jones’u başka birinin seslendireceğini düşünemiyorum bile. Muhtemelen George Lucas da düşünmüyordur.

Yazın macera başlıyor

Şimdilerde Indiana Jones and the Staff of Kings ve Star Wars: The Old Republic için uğraşan yapımcılar, 2009’da popüler aksiyon kahramanını, 2010’da da bilimkurgu fenomenini satışa sunacak. Kamçılı Adam’ın bu yeni ve hareket algılayıcı kumandalar ile beraber sıradışı bir hal alan macerası, eğer bir aksilik olmazsa 12 Haziran’da piyasaya sürülecek. Wii’nin dışında DS, PSP ve artık çok ender oyun geliştirilen PS2 platformu için de satışa sunulacak. PlayStation 3 ve Xbox360’a ise Indiana Jones adlı bir yapım hazırlanıyordu ancak epeydir hiçbir haber yok. Görünen o ki, PC için ufukta hiçbir Indiana Jones oyunu görünmüyor.
Yorumlar 6
MK Okuru
MK Okuru 26.07.2021 00:39
Kalan Karakter : 300 Gönder
Indiana Jones and the Staff of Kings

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×