İngiltere siber savunma takımı kuruyor

İngiltere siber savunma takımı kuruyor

Ali Demirci
Ali Demirci 30.09.2013 - 14:44
Geleceğin askerleri dedikleri bu mu?
Geçtiğimiz aralık ayında İngiltere hükümeti kendilerini siber saldırılara karşı koruyabilmek için sanal bir takım kurduğunu açıklamıştı. Bu takım ile ilgili yeni detaylar gün geçtikçe su yüzüne çıkmaya devam ediyor.

Daily Mail’e konuşan İngiltere Savunma sekreteri Philip Hammond, İngiltere’nin internet üzerinden yapılan bu saldırılara karşı korunması gerektiğini söylerken bu saldırılara “caydırıcı etki yaratması için” karşı saldırı ile cevap vermeleri gerektiğini söyledi.

İngiltere siber savunma takımı kuruyor
Diğer ülkelerin de bu tarz savunma sistemlerine sahip olduğuna dikkat çeken Hammond, bu karşı saldırıların kimyasal silahları, iletişim şekillerini, casus uçakları, gemileri ve donanımları engelleyebilmek için kullanılabileceğini söylüyor.

Bu takım için 500 milyon £ (800 milyon $) bütçe ayırdıklarını sözlerine eklerken önümüzdeki ay gerekli işlemleri tamamlayacaklarını belirtiyor.
Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 25.11.2020 08:28
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×