Injustice 2 Legendary Edition

Platformlar PC, PlayStation 4, XBox One
Injustice 2 Legendary Edition
  • Yapımcı - Yayıncı NetherRealm Studios - Warner Bros. Entertainment
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Arcade,Dövüş
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 85
12 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%60
Artılar + Senaryo modu şahane
+ Eklenen yeni karakterler
+ Görsel yönden oldukça başarılı
+ Ninja Kaplumbağalar!
Eksiler - Oynanış yönünden büyük bir değişiklik yok
Özel İnceleme
Hakan Hervenik 18.04.2018 - 10:21
Oyunun yeni sürümü ne gibi özellikler ile geliyor?

Dövüş oyunları denince aklımıza belli başlı oyunlar geliyor olsa da özellikle son yıllarda bu oyunların arasında yer eden yeni bir seriye daha kavuştuk. Oynanış ve hikaye örgüsü olarak ön plana çıkan Injustice serisi DC Comics karakterlerini başarılı bir şekilde bir araya getiriyor ve oyuncuların kontrolüne bırakıyor. Oyunun bu noktada en sevilen yönlerinden birisi de tabi ki çizgi romanlarda ve aynı isimli seride olduğu gibi karanlık bir atmosfere sahip olması. İşte geçtiğimiz yıl raflarda yerini alan Injustice 2, milyonlarca satan Injustice çizgi roman serisinden uyarlanan oyunların ikincisi olarak karşımıza çıkmıştı. Dünya çapında kısa sürede büyük bir hayran kitlesine sahip olan bu çizgi romanın hikayesi, oyuncuları oyuna çeken en büyük faktörlerden biri oldu. İlk oyunu ile ne kadar başarılı olsa da ikinci oyunu ile adeta seviye atlayan Injustice serisi, bir çok mecrada geçtiğimiz yılın en iyi dövüş oyunu ödülüne de sahip oldu.

Öncelikle hikayeyi bilmeyenler için kısa bir özet geçelim çünkü Injustice serisinin en önemli noktalarından birisi de hikayesi. Bu hikayenin işlenişi ve senaryo modundaki ara sahneler ile süslenmesi oyun açısından oldukça önemli.

Ninja kaplumbağalar oyuna büyük bir renk katmayı başarıyor.

Oyuna yeni başlayacak olanlar ve hikayeye hakim olmayanlar için biraz detay verelim. (İlk oyunu oynamayanlar için Spoiler içermektedir.) Injustice’ın orijinal hikayesi DC’nin şimdiye kadar ortaya çıkardığı en başarılı hikayeler arasında yer almakta. Joker tarafından çığırından çıkartılan Superman, kendisine Joker tarafından verilen gaz sonucu Lois Lane’i Doomsday olarak görür ve öldürür. Olayın farkına varan Superman, sinirden Joker’i Batman’in gözü önünde vahşi bir şekilde öldürür. Oyunun geri kalanı bu olaydan sonra şekillenmekte.

Kafayı yiyen Superman, devletleri diz çöktürerek adeta bir diktatör olur. Bazı kahramanlar ona katılırken, bazıları da Batman’in başlattığı direnişe katılır. Injustice 2, ilk oyunun kaldığı noktadan bayrağı devralıyor. Justice League'in dağılmasından sonra SupermanBatman ve Lex Luthor işbirliğinde açılan hapishanede görüyoruz. Zaten hikayenin kırılma anı da burada başlıyor çünkü yıllar önce Krypton gezegeninden ayrılan Supergirl'in de olaya dahil olması ile Superman'ı kaçırma planı başlıyor. İşte bu noktada da biz devreye giriyoruz ve hikayenin geri kalanına farklı karakterlerin gözünden eşlik ediyoruz.

Oyunun bu yeni sürümü tüm karakter ve içerikleri bir araya getiriyor.

Öncelikle oyunun görsel gücü ve mekanikleri hakkında bir not düşeyim. Injustice 2 Legendary Edition’ın görüntü ve mekanik olarak oyunun ilk sürümünden herhangi bir farkı yok. Oyun zaten grafiksel olarak harika bir durumda. Animasyonları, karakter ve çevre detayları başarılı bir şekilde işlenen sayılı oyunlar arasında yer almakta. Oyuncuların karakterleri ile yapabildiği kombolar, dinamik haritada kurabildiği hakimiyet, oyunu başarılı kılan öğelerden sadece birkaçı. Zaten serinin bu kadar tutulmasının en önemli yanı da bu kadar özel karakterleri oyuna iyi bir şekilde aktarması ve bu durumu oynanışa da yansıtmış olması.

İlk olarak konsollara çıkan Injustice 2, geçtiğimiz yılın sonlarında PC platformunda da yayınlanmıştı. Şimdi ise oyunun tüm içeriklerine sahip olan Injustice 2 Legendary Edition raflarda yerini aldı. Bildiğiniz üzere Injustice 2’ye sonradan dahil olan 10 karakter yer almakta. Bu karakterler, oyunun Fighter Pack isimli DLC’leri ile oyunculara sunulmuştu. Legendary Edition sürümünde bu karakterlerin hepsi oyunun içerisinde ücretsiz olarak yer almakta. Darkseid, Red Hood, Starfire, Sub-Zero, Black Manta, Raiden, Hellboy, Atom, Enchantress ve Teenage Mutant Ninja Turtles gibi sevilen karakterler oyunun halihazırda yer alan zengin kadrosuna eklendi.

Teenaga Mutant Turtles’ın orada ne işi var diyenler için de şöyle belirtebilirim ki; Serinin hakları DC Comics’e ait. Hatta, Batman ve Teenage Mutant Ninja Turtles’ın birlikte olduğu bir çizgi roman serisi mevcut. Eklenen tüm bu karakterlerin oyuna etkisi oldukça büyük olmuş, dahası karakter sayısını da inanılmaz derecede arttırıyorlar. 4 farklı grup üyesine sahip olan Ninja Kaplumbağalar ise dediğim gibi bu konuda en farklı olan dinamiğe sahip. Dövüş alanına dilediğiniz zaman dahil olan grup üyeleri sayesinde çok başarılı kombolar çıkarmanız da mümkün oluyor. Tabi karakterlerin ne kadar eğlenceli bir tavır sergilediklerinden bahsetmiyorum bile. Diğer tüm karakterlerde olduğu gibi Ninja Kaplumbağalar'ın da kendine has bir duruşu ve olaya dahil olma şekilleri bulunuyor.

Oyundaki her karakterin kendine has dinamiklere sahip olması, oynanışı da fazlasıyla zenginleştiriyor ve eğlenceli bir hale getiriyor.

Oyunculara Legendary Edition ile sunulan içerikler tabi ki karakterler ile sınırlı değil. Jon Stewert Green Lantern, Reverse- Flash, Black Lightning, Power Girl ve Grid gibi karakterlerin seslerin seslerini, görünüşlerini ve bazı animasyonlarını değiştiren özel kostümler de Injustice 2 Legendary Edition’ın içerisinde yer almakta. Bildiğiniz üzere Injustice 2’de yer alan kahramanlarımızı sahip olduğumuz özel ekipmanlar ile geliştirebiliyoruz. Bu ekipmanlar aynı zamanda karakterlerin görünüşünü değiştirerek farklı görünmelerini de sağlamakta. Legendary Edition ile oyuncuların ve karakterin ulaşabileceği maksimum seviye 30 olurken, karakter ekipmanları da aynı zamanda 30. Seviyeye yükseliyor.

Eğer oyunu ilk defa oynayacaksanız ve karakterlerin oynanışının karışık olduğunu düşünüyorsanız, Legendary Edition ile oyundaki yeni antrenman modunu kullanabilirsiniz. Bu mod sayesinde karakterleri aşırı detaylı bir şekilde öğrenebilir, oyuna daha çok hakim olabilirsiniz. Özellikle Injustice 2 gibi hızlı bir oyunda karakter kontrolü sağlandığı zaman, oynanış daha keyifli bir hal alıyor.

Joker her zaman olduğu gibi bu oyunun da en uçarı karakterlerinden birisi. Hem hikayede hem oynanışta farkını her anlamda gösteriyor.

Injustice 2’nin hikaye anlatımı ilk oyuna benzese de daha başarılı bir şekilde işlenmiş. Superman’in en büyük düşmanlarından olan Braniac’ın dünyaya gelmesi ile başlayan hikaye, güzel bir anlatıma sahip. Ancak, hikaye ne kadar başarılı olsa da bir dövüş oyununda hikayenin pek de bir önemi yok. Rekabetçi bir dövüş sistemine sahip olan oyun, sahip olduğu çevrimiçi dövüşler ile keyifli bir hal alıyor. Dünya çapındaki diğer oyuncular ile birbirinizi patakladığınız bu mod, Injustice 2’nin temel dalı olabilir. Oyunun sahip olduğu mekanikler ile her an her şeyin olabileceği bir oyun. Tek vuruşluk canınız ile full cana sahip olan birisini bile yenmeniz mümkün.

Kısacası Injustice 2: Legendary Edition içerikleri bu şekilde. Eğer Injustice 2 oynamadıysanız ve oynamak istiyorsanız, Injustice 2 Legendary Edition sizin için en uygun olan sürüm. Oyunun sahip olduğu tüm içeriklere sahip olan bu sürüm, halihazırda keyifli olan bir oyunu daha da eğlenceli bir hale getiriyor.

Yorumlar 11
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2024 08:39
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.04.2018 08:44
Korsana ne zaman düşer
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2020 16:09
Korsan alırsan eğer multiden oynama şansın olmayabilir. Parayı ver düdüğü çal
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 27.08.2019 02:17
Hellboy, Raiden ve bir karakter daha secim yapamıyorum nedeni nedir yardımcı olurmusunuz? Konsol olarak Xbox one s kullanıyorum. Paket injustice 2 Legendary Edition satın aldım.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.07.2019 16:56
Ya ben yeni hero alamıyorum bilen biri bilgilendirebilir mi
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.04.2018 21:28
Dövüş oyunları hepsi bir arada paket çıkartmalı. Oyun bu versiyonda tat veriyor. 100/90 lık bir oyun. Keşke PS4 de grafikler biraz daha tatmin edici olsaymış.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.04.2018 22:57
mortal kombat görüp görebileceginiz en kötü oyun mekanigine sahiptir
MK Okuru
MK Okuru 20.04.2018 22:38
Az ötede oyna
Kalan Karakter: 300 Gönder