Intel Skylake 6. Nesil İşlemcili 6700k serisi ile Kusursuz Oyun Deneyimi Başladı

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 20.10.2015 - 15:30
Güçlü bir işlemci olmasının yanı sıra yaratıcı bir zekaya sahip Intel Skylake 6. Nesil İşlemci, oyun canavarı Monster Notebook modelleri ile buluşuyor.
Gerek performansı gerekse sunduğu güçlü sistem özellikleri ile öne çıkan Monster Notebook Tulpar Serileri, Skylake teknolojisi ile benzersiz bir oyun deneyiminin kapılarını aralıyor.

Intel Skylake 6. Nesil İşlemcili 6700k serisi ile Kusursuz Oyun Deneyimi Başladı
Kusursuz Aksiyon İçin Benzersiz Performans

Mad max, Heroes of the Storm, Tom Clancy’s Rainbow Six Siege, Battlecry, Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, Ark: Survival Evolved derken sonbahara hızlı bir giriş yaptık. Birbiri ardına çıkan efsanevi oyunlar, sundukları çoklu oyuncu seçenekleri, oynanabilirlik ve eşsiz atmosferleri ile gönlümüzde taht kurmaya başladı bile. Gerek iki bölüm halinde piyasaya çıkan ve Snake ordu hatlarının karmaşık efsanesini anlatan Metal Gear Solid gerekse taktiksel mücadele ve amansız tahribatı aksiyonun merkezine yerleştiren Tom Clancy’s Rainbow Six, başarılı bir oyuncu olmanın akıllıca hazırlanma ve stratejik doğaçlama gerektirdiğini bir kere daha hatırlamamızı sağladı.

Her ne kadar heyecan dolu dövüş senaryoları ve efsanevi birinci şahıs atış deneyimi yaşamamızı amaçlayan bu oyunlar piyasada yerini alsa da, oyuncuları bekleyen başka bir sorun vardı. Bu da bu oyunların beraberinde getireceği yüksek sistem gereksinimleri idi. Düşük fps değerleri, takılmalar, hızlı ısınma gibi birçok teknik sorunu da beraberinde getiren bu oyunlar, artık ne yazık ki birçok oyun bilgisayarında gözle görünür hale geldi. Aksiyonu sonuna kadar yaşamak ve kesintisiz bir performans elde etmek isteyen oyuncular ise, gözlerini yeni nesil işlemci ve ekran kartlarına çevirdiler.

Canavar Efsanesi Yeni Nesil İşlemciler ile Buluşuyor

Oyuncular için tasarlanan Monster Notebook ise tam olarak da bu noktada devreye girdi. Güncel oyunların ihtiyaç duyduğu yeni nesil işlemci ve ekran kartlarını kusursuz bir şekilde bir araya getiren Monster Notebook modelleri, Nvidia GeForce ve Quadro ailesinin en güncel ekran kartlarını, 6. Nesil Skylake 6700K işlemcileri ile buluşturdu. Ortaya çıkan nefes kesici performans ile kusursuz bir oyun deneyimini sunan modeller ise stoklarda yerini aldı. 6. Nesil Intel Skylake 6700K işlemcili Tulpar serileri , artık hiç olmadığı kadar güçlü bir performans sunarak oyuncuların isteklerine en iyi şekilde cevap verecek şekilde güncellendi.

Overclock seçeneği ve etkin soğutma teknolojisi ile sorunsuz bir kullanım sunan Intel 6. Nesil işlemci, 14 nm teknolojisini de beraberinde getirerek, işlemci içi soğutmada üstün bir başarı sergiledi. Turbo Boost 2, CPU Overclock, UniDIMM gibi teknolojiler ile birlikte gelen Skylake yoncasına ait işlemci modeli 6700k, DDR4 teknolojisini de daha yaygın bir hale getirdi. Fokus Bilgisayar bünyesinde, yalnıca notebook üretimi yaparak modellerinde güncelleme yapan Monster ise, Skylake işlemcilerinin yanı sıra, işlemci ile uyumlu DDR4 bellek ve Nvidia Ekran kartları ile kusursuzlaştırıldı.

Intel Skylake 6. Nesil İşlemcili 6700k serisi ile Kusursuz Oyun Deneyimi Başladı
Etkin Performansı Her Zaman Yanınızda Taşıyın

Yalnızca laptop üretimi yaparak, masaüstünün gücünü her zaman yanınızda taşımanızı sağlayan Monster notebook modellerindeki bu güncellemeler, başta 6. Nesil işlemcilerin gücü olmak üzere kusursuz bir oyun performansı elde etmeniz amacıyla hazırlandı. Gereksiz takılmalar, yavaşlayan sinematikler ya da düşük fps değerleri gibi problemlere, titizlikle bir araya getirilmiş, uyumlu bileşenleri ile çözüm bulan Monster, aynı zamanda etkin bir soğutma sistemini de modellerine yerleştirdi.

İkili fan sistemi ile Skylake işlemci yoncasının soğutma sistemini bir araya getiren Tulpar modelleri, oyun deneyiminizi her zamankinden daha uzun ve pürüzsüz bir hale getirmek için hazırlandı. Özellikle sistem güncellemesi yapmak isteyen oyuncular için vazgeçilmez seçenekleri bir arada sunan Tulpar serileri, tüm ihtiyaçlarınıza cevap verecek şekilde hazırlandı.
Yorumlar 13
MK Okuru
MK Okuru 28.09.2021 10:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.10.2015 23:01
Valla ben i3 540 işlemcimle her oyunu akıcı bir şekilde oynuyorum
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2015 10:46
Adam her oyunu full ayarlarda, full hd akıcı oynuyorum dememiş ki. Yani imkansız değil, öyle sandığınız gibi değil bu işler. Orta ayarda 1440* da oynayabilir. Çözünürlük çok büyük etmen, onu sormadınız, hermen öyle şey olmaz demeyin. Sende 4790K ile 10K ekranda 5fps alamazsın nasıl 60fps gördün ?
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2015 22:50
Witcher cok zor be. 4790k ve gtx 970le hersey acik fullde 1080p sabit 60 fps alamiyorum adam gibi.
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2015 19:48
İ3 540 işlemcimle witcher 3 cod ghosts bf4 gibi oyunları full ayarda akıcı bir şekilde oynuyorum kasmadan 1080p de oynuyorum
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2015 18:43
F2pleri oyundan sayma ama
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.10.2015 02:37
Monster a para yatıracağıma adam akıllı hemde aynı paraya daha üstün bir masaüstü toplarık
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.10.2015 22:58
Pahalı pahalı görende 1000 TL falan zanneder
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2015 23:53
güzel hoş diyonda pahalı pahalı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2015 17:29
Şu gün hala 2600 ler 2700 ler bile gayet güzel iş görüyorken, bu para tuzağına düşmeyin artık. Unutmayın, teknoloji 3 nesilde 1 yenilenirse güzel bir değişim olur.
Kalan Karakter : 300 Gönder
Intel Skylake 6. Nesil İşlemcili 6700k serisi ile Kusursuz Oyun Deneyimi Başladı

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×