Intel, Xeon işlemci ailesini içeren yeni modellerini tanıttı

Intel, Xeon işlemci ailesini içeren yeni modellerini tanıttı

Ersin Kılıç
Ersin Kılıç 6.04.2018 - 10:51
Yeni 8. nesil Intel Core işlemciler Intel vPro platformunda

Intel, Intel® Core™ i işlemci ailesini ve Intel® Xeon® işlemci ailesini içeren yeni 8. Nesil Intel® Core™ vPro™ işlemcileri tanıttı. Dijital dönüşümün hayata geçirilmesine yardımcı olmak için tasarlanan bu en yeni işlemciler her büyüklükte işletme tarafından Windows 10 ile verimliliklerini optimize etmek, şirket varlıklarını korumak ve maliyetleri yönetmek amacıyla kullanılabilecek.

Intel vPro platformundaki yeni 8. Nesil Intel Core işlemcilerle işletmeler:

Modern iş gücünü devreye alabilir: Veri kaynaklı verimlilik çağında yükselen analitik iş yükleri için daha fazla güç gerekli. Standart mobil PC'lerde yeni dört çekirdekli konfigürasyon ve üst segment mobil ve masaüstü tasarımlarında altı çekirdek ile en yeni Intel vPro platformu tabanlı PC kullanan IT uzmanları, her türlü iş için bir dizi cihazla en üst düzeyde performans elde edebilir.

Finans ve pazarlama ekipleri, Microsoft* Power BI gibi araçlar yardımıyla yeni 8. Nesil Intel Core vPro işlemci tabanlı dizüstü bilgisayarlarda verileri yüzde 40'a kadar daha hızlı 1 analiz edebilir ve görselleştirebilir. Bu panoların diğer tarafında veri uzmanları, modelleri 2,1 kata kadar daha hızlı 2 belirleyerek makine öğrenmesinin geleceğini şekillendirebilir.

Intel® Optane™ bellek ile kullanıcılar, 8. Nesil Intel Core i5+ vPro platformu tabanlı masaüstü bilgisayarlar ile yüzde 78'e kadar daha yüksek 3 genel sistem performansı elde edebilir. Akıllı sistem hızlandırıcısı olarak Intel Optane bellek, 2,27 kata kadar daha hızlı tepki 4 sağlar ve iş yapma şekillerine uyum sağlayarak verimliliği maksimize eder.

Gelişmiş uzmanlar yüzde 20'ye kadar daha hızlı modelleme ve etkileşimli 3D etkileşim sağlayan yeni Intel® Xeon® E işlemcilerle çalışan yeni iş istasyonlarının güvenilirliğinden emin olabilir. 5 Bu yeni performans seviyesi ile finans hizmetleri, sosyal bilimler ve mühendislik alanlarına, en güncel ve karmaşık uygulamalar için büyük destek sağlanmakta.

Verileri proaktif bir şekilde koruyabilir: Uç noktada çalıntı, kullanılamayan ve kötüye kullanılan kimlik bilgileri veri ihlallerinin başlıca nedeni olmaya devam etmekte. 6 Intel vPro platformu gelişmiş güvenlik sağlayacak şekilde tasarlanmıştır ve artık Intel® Authenticate çözümünde yapılan iyileştirmeleri ve Intel® Runtime BIOS Resilience adlı yeni bir donanım geliştirmesini de içeriyor.

Yazılım katmanının altında ilave koruma için donanım kimliklerini tanımlayan çok katmanlı bir kimlik denetimi çözümü olan Intel Authenticate, artık Windows 10 ile birlikte yüz tanıma desteği de sağlıyor. Bu; Dell*, HP*, Lenovo* ve diğer önde gelen iş cihazlarında sezgisel bir kullanıcı deneyimi sağlamasının yanı sıra özel IT ilkelerini ve yönetim konsollarını da destekliyor.

Lenovo ve HP'nin yeni Intel vPro platformu tabanlı PC'leri, zararlı kod girişi riskini minimize eden bir donanım geliştirmesi olan Intel Runtime BIOS Resilience'dan faydalanmaya başlayacak. Intel’in siber güvenlik alanında kesintisiz iyileştirme taahhüdü kapsamında bu yeni bellenim özelliği, zararlı yazılımların devreye girmesini engellemek amacıyla yazılım çalışırken BIOS'u kilitliyor.

Riskleri ve maliyetleri azaltabilir: Bilişim hizmetleri dijital tabelalara da yayılırken otomatlarda ve hastane odalarında yönetilmesi gereken daha fazla cihaz bulunmaktadır ve Intel vPro platformu, IT'nin kontrolü elde tutabilmesine yönelik tutarlı bir yöntem sağlıyor. Intel® Active Management Technology'nin (Intel® AMT) yerinde desteği azaltmasına ve Intel® Stable Image Platform Program'ın geçiş sırasında bakım riskini düşürmesine ek olarak Intel, Intel®

Transparent Supply Chain aracılığıyla bileşen seviyesinde takip edilebilirlik ve Intel AMT'den tam olarak faydalanılabilmesine yönelik uyumlu araçlar sunuyor.

Dell ve Intel yakın zamanda Dell Client Command Suite için yeni işlevsellikleri tanıtmışlardı. Bu dağıtım ve devreye alma araç kiti ile IT, Intel AMT'yi 30 dakikanın altında etkinleştirerek uç noktaları uzaktan ve bant dışı yönetebilmekte. İyi yönetilen bir filo daha güvenlidir ve bu, IT ekiplerine başarılı olmak için ihtiyaç duydukları esnekliği sağlıyor.

Sahte ve gri piyasa parçalar da siber güvenlik alanında, özellikle devlet organizasyonları için önemli bir sorun. Lenovo'nun yeni iş PC'leri, Intel tarafından sunuculardan istemcilere doğru genişletilmiş gelişmiş bir hizmet olan Intel® Transparent Supply Chain'den yararlanan ilk cihazlar. Program ile IT uzmanları, takip edilebilirlik sayesinde rahat edecek ve PC alımlarının orijinal olduğu konusunda onay alabilecek.

Basın Bülteni

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 30.10.2020 23:11
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.04.2018 13:16
Daha alacak enayi varsa intel, buyursun :) 7700k sahibiyim, işlemci açığı sağ olsun tükendiği gün ölene kadar amd (maalesef)
Manhunt Two
Manhunt Two 6.04.2018 15:56
32nm ve 45nm'lerd değil mi sadece o açık ?
MK Okuru
MK Okuru 6.04.2018 15:21
Benimde işlemcim 7700K ancak spectre vs hiçbir güncelleme kurmadım. Gayet normal hızda çalışıyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×