1/2

International Superstar Soccer 2

Tunç Türel
Tunç Türel 3.06.2010 - 12:31
Konami ne kadar büyük bir firma olduğunu MGS ile göstermişti. Şimdide ISS2 ile futbol da da en iyisi olduğunu göstermeye çalışıyor.

Faron’un pası Zimeone’ye

Oyunumuz ISS2. Çoğumuz Konami firmasını Metal Gear Solid serisinden tanıyoruz.Konami ne kadar büyük bir firma olduğunu MGS ile göstermişti.Ve şimdide ISS2 ile furbol da da en iyisi olduğunu göstermeye çalışıyor ve bunu da büyük derecede başarıyor.Çoğumuz PC ve PS’lerde Fifa oynamaktan sıkılmıştır.Fifa serisi bana 99’dan sonra sıkıcı gelmeye başladı.Ancak ISS ile tanışınca kendi kendime Fifa’da neymiş diye sordum.ISS bugüne kadar hayatım da oynadığım en iyi futbol oyunuydu.

Önce grafiklerden bahsetmek istiyorum.Kesinlikle Fifa serilerinin ötesinde grafiklere sahip.Annem ben bu oyunu oynarken “Ne maçı izliyorsun?” diye sormuştu.Çünkü o kadar gerçekçiydi ki ben bile kendi kendime sormuştum bu soruyu.Özellikle bazı futbolcular aynı gerçek hayattekine benziyor.Yalnız biraz futbol sahasının çimleri kötü gibi geldi gözüme başlarda ancak sonradan alışmaya başladım.Ee ne de olsa her güzelin bir kusuru vardır elbet.Stadyumlar gerçek yaşamdan alınmış ve 4 çeşitler.Sayısı az evet ama oyunu oynarken nerede oynadığınız mühim değil çünkü sahada kıyasıya bir mücadele varken yok stadın giriş kapısını yapmışlar mı falan diye düşünmüyorsunuz.Oyunun öğlen,akşam ve gece oynanmasına da siz karar veriyosunuz.Ayrıca tribünlerden yakılab meşaleler d oyuna ayrı bir hava katmış doğrusu.Takımlar sahaya çıkarken daha da bir gerçek maç havası veriliyor.Stad üzerinde ülkelerin ve Faiir Play bayrağı var.Hakem yazı mı tura mı derken birini seçiyor kazanırsanız maça siz başlıyor kaybederseniz istediğiniz kaleyi seçip maça başlıyorsunuz.

Oyun kısa ve güzel düşünülmüş bir demodan sonra ana ekrana dönerek başlıyor.Önümüzde 6 seçenek var.Şimdi bunları kısaca inceleyelim.

Friendly:Adı üstünde dostluk maçı.İsterseniz bir arkadaşanızla oynayabileceğiniz bir bölüm.Takım seçiyorsunuz sonra gelen options ekranında havanın yağmurlu mu,açık mı,gece mi,gündüz mü oynanacağına karar veriyor isterseniz de 3 çeşit tipi mevcut olan ve isimlerini duymadığım hakemlerden birini seçip maça başlıyorsunuz.Sonra maç ekranı geliyor karşınıza buradan taktik vs ayarlayıp maça başlıyorsunuz.

International Cup:Oyunun en güzel bölümü burası.58 ülkeden birini seçip (merak etmeyin Türkiye’de var) şampiyonaya başlıyorsunuz.İki kişi oyanaybilmek mevcut değil.

Custom League:Kendi yaratacağınız bu ligte birden dörde kadar oyuncu arkadaşınızla kıyasıya mücadelelere sahne olacak maçlar yapabilirsiniz.

World League Mode:Bu kısım iki bölüme ayrılyor Euro Cup ve American Cup.Euro Cup’ta bir Avrupa takımı seçip turnuvaya katılırken American Cup’ta bir Amerika ülkesi takımı seçip turnuvaya başlıyorsunuz.

Training:Bu bölüm de ikiye ayrılıyor.İster rakip bir takım olmadan sadece kendi oyuncularınızla sahada kontrollere alışmaya çalışabilir ister de ölü toplarla çalışmayı seçip rakibinizi estetik bir biçimde avlamak için antrenman yapabilirsiniz.Özellikle korner ve frikikler de çok çalışmanız gerekecek.

Options:Çok kısa bir options bölümü burayı anlatmayacağım.Sadece Save/Load işlerinizi buradan hallediyorsunuz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×