İnternet Kafelere cinsel içerikli oyun yasağı geliyor!

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 29.04.2015 - 15:56
TİB, Cinsellik ve şiddet içeren oyunlara savaş açtı
Geçtiğimiz aylarda Minecraft'ın yasaklanma haberleri ile çalkalanan Türkiye, bu sefer daha geniş bir yasaklama ile karşı karşıya kaldı.

İnternet Kafelere cinsel içerikli oyun yasağı geliyor!
Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) İnternet Dairesi, 8 milyona yakın kişinin kullandığı, 25 bin internet kafeyi yakın takibe alacak. Bundan sonra internet kafelere getirilecek sertifika zorunluğuğu ile çocukların yaş gruplarına göre oyunlar belirlenecek. Cinsellik ve şiddet içeriği olan oyunları oynatan internet kafeler ise mühürlenme tehdidi ile karşı karşıya kalacak.

Bununla birlikte, artık internet kafelere 6 farklı kriter ile değerlindirilmeye alınacak. Bu kriterler; Aydınlatma, büyüklük, havalandırma, engellilere uygunluk, yazılım ve donanım kapasitesi olarak değerlendirilecek.

Sonuçlara göre otellerde gördüğümüz yıldız sistemine benzer bir sistem ile değerlendirilecek olan internet kafeler, yasaklardan herhangi birine uymadıkları takdirde, TİB'in tuttuğu IP logundan izlemeye alınacak ve mühürlenebilecek.
Yorumlar 28
MK Okuru
MK Okuru 20.05.2022 17:29
Kalan Karakter : 300 Gönder
İnternet Kafelere cinsel içerikli oyun yasağı geliyor!

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×