Interplay batıyor, Fallout Online tehlikede

Interplay batıyor, Fallout Online tehlikede

Murat Sağlam
Murat Sağlam 1.06.2011 - 11:15
Ayrıca birkaç proje daha sallantıda
Fallout Online ve birkaç ufak projenin daha gün yüzü göremeyeceği haberleri dolaşmaya başladı. Bunun sebebi yapımcı firma Interplay'in borç batağında olması olarak gösteriliyor. Yani Interplay'in projelerini devam ettirecek finansal kaynağa artık sahip olmadığı söyleniyor. Hatta rakamlar devreye giriyor ve Interplay'in banka hesaplarında 3000 dolardan fazla para olmadığı belirtiliyor.

Interplay batıyor, Fallout Online tehlikede
Bu durum da, Fallout Online, Eartworm Jim 4, Stonekeep, ClayFighter ve Descent adlı oyunların durma aşamasına geldiği ve akıbetlerinin artık belirsiz olduğu anlamına geliyor. Çünkü firmanın söylediğine göre, geliştiricilere ve çalışanlara ödemelerinin yapılması imkansız durumda ve bu şekilde devam edilirse iflasın kaçınılmaz olduğu bariz bir durum.

Yılların Interplay'inin böyle bir durumda olması biz oyuncuları derinden yaralıyor aslında. Umarız bu durumdan kurtulmanın bir yolunu bulurlar ve bizlere yıllarca unutamayacağımız oyunlar sunmaya devam ederler.
Yorumlar 22
MK Okuru
MK Okuru 24.11.2020 06:56
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×