Interstellar Marines

Hasan Uğur Nayır
Hasan Uğur Nayır 3.06.2010 - 12:31
İnsanlığın uzaydaki karanlık macerası
Günümüzden uzak bir gelecekte insanoğlu ileri bir teknolojiye sahiptir ve uzaya açılmıştır. İnsanlık yeni yerler ve kaynaklar bulmak için keşifler yapmaktadır. Bunun sonucunda tehlikelerle ve farklı canlılarla da karşılaşılır. İlk olarak 2006’da karşımıza çıkan Interstellar Marines (IM), genel olarak böyle bir temel hikaye üstüne kurulu. Hatta söylenene göre rutin ve sıradan gösterilen bir görev, karmaşık ve politik olaylar içinde iyice harmanlanacak. Yani klişe bir senaryonun olmayacağı, yapımda kapalı kapılar ardında farklı dolapların döneceği fısıldanıyor.

Interstellar Marines
"Köpekbalıkları evrim geçirmiş ve ayaklanmışlar. Artık su dışında yaşıyorlar."

Sıradan değil!

Interstellar Marines bir FPS, ancak uzaylıların, yaratıkların üstümüze salındığı düz bir aksiyon değil. Tam tersi olarak yapım içinde farklı özellikler bulunduruyor. Bunların en başında RPG elementleri var. Oyunda yöneteceğimiz karakter özel birliğe mensup yeni bir asker. Girdiği maceraya bir acemi olarak başlayan adamımız, zaman içinde tecrübe kazanıyor ve güçleniyor. Karakterimizi istersek patlayıcılar konusunda uzman bir Sniper veya farklı bir hale getirebileceğiz. Kazandığımız tecrübe, bize yeni yetenekler ve imkanlar sağlayacak. Böylece daha iyi ve yeni teçhizatları kullanabileceğiz. En güzel kısımlardan biri ise silahımızı geliştirebilme imkanı. Kullandığımız silah üstünde değişiklikler yapılabilecek. Mesela normalde sıradan bir lazer tüfeğini, daha kuvvetli ve ölümcül hale getirebileceğiz. Belirtilene göre bu gelişim tamamen serbest olacak.

Yeni nesil oyunların çoğunda co-op imkanı bulunuyor, Interstellar Marines bu özelliği es geçmiyor. Yapımda singleplayer yer alacak, artı olarak arkadaşlarımızla birlikte dört kişiye kadar co-op oynayabileceğiz. Yapımcı Zero Point Software, bu konu üstünde de duruyor. Hatta yetenek sisteminin co-op’ta bazı geniş opsiyonlar sunacağı da belirtiliyor.

Interstellar Marines
"Oyunda uzay istasyonlarından, farklı mekanlara kadar birçok yerde bulunacağız."

Araştırma

IM’de de çevre interaktif olacak. Bölüm tasarımları da geniş olarak yapılıyor. Yeri geldiğinde klostrofobik uzay istasyonlarından, büyük dış mekanlarda macera peşinde koşturacağız. Geniş haritayı keşfedeceğimiz, buna artı olarak yapacağımız taktikleri de farklı şekillerde uygulayabileceğimiz söyleniyor. Mesela bir düşmanlarımızı sessiz bir biçimde geçebilir, onları tuzağa düşürebilir veya direk olarak üstlerine saldırabiliriz. İzlenilen yol, taktikler ve kararlar tamamen oyuncuya bırakılıyor.

Grafiksel olarak da IM, ekran görüntülerine baktığımızda genel olarak fena gözükmüyor. Daha önce adı pek duyulmayan Zero Point Software, IM projesini bir üçleme olarak planlamış durumda. PC, PS3 ve X360 için geliştirilen yapım içinse halen çıkış tarihi belirsiz.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 2.07.2022 18:15
Kalan Karakter : 300 Gönder
Interstellar Marines

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×