İntihar ettiren oyuna karşı savcılık uyarısı

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 10.05.2017 - 17:55
Veli ve okullar uyarıldı
Oyunlar hakkında ilginç haberler ile karşılaşabiliyoruz. Daha bu sabah yaptığımız bir haberde GTA V kutusundan uyuşturucu çıkması gibi oldukça enteresan bir haberler karşınıza çıkmıştık. Şimdiki haber ise en az onun kadar enteresan çünkü işin içerisine savcılık bile girmiş durumda.

Belçika'da yerel federal savcılık "Blue Whale Challenge" isimli bir oyun hakkında velileri ve okulları uyarmış durumda. Yapılan bu uyarıya göre Blue Whale Challenge isimli oyunun gençler arasında intiharı arttırdığı öne sürülmüş. BBC kaynaklı habere göre savcılık çalışanlarından Eric Vander Sypt, yaptığı araştırmada belirtilen oyunu kendini kötü hisseden ve zayıf karakterleri insanların oynadığını tespit etmiş.

Farklı aşamalardan oluşan oyunda gençlere korku filmi izlemeleri, kendilerine acı vermeleri ve gece yarısı uyanmaları gibi görev ve talimatların olduğu da belirtilmiş. İntiharı özendirdiğinin en büyük gerekçesi ise tüm bu görevler sonucu bu tarz bir talimata sahip olması. Oyunun adının geldiği nokta olarakta Mavi Balına türünün hasta olduğunda kendini karaya vurması belirtilmiş.

İntihar ettiren oyuna karşı savcılık uyarısı
Yorumlar 12
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2023 06:42
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 12.05.2017 09:06
Vay arkadaş ne güzel grafikleri varmış dedim. Fotoğrafmış. :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.05.2017 23:47
Allah akılversin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.05.2017 18:37
alkol de yasaklasın o zaman
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 11.05.2017 17:28
Bu akşam ölürüm, beni kimse tutamaz!... :) Hatırlayanlar bilir...
Kalan Karakter : 300 Gönder
PuzzleMaster
PuzzleMaster 11.05.2017 13:18
Video oyunu degil bu. Sosyal medyada oynanan bi oyun. Admin talimatlar veriyor oyuncu gencler de yapiyor. Sonuncu talimat 'intihar et'. Rusyada baya populer olmusdu haberlerde falan veriliyordu-kac genc kiz intihar etmis.Siz simdimi duyuyorsunuz hala? )))))
Kalan Karakter : 300 Gönder
İntihar ettiren oyuna karşı savcılık uyarısı

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×