İntihara sürükleyen oyun!

Furkan Sakoğlu
Furkan Sakoğlu 6.02.2017 - 13:07
Daha neler duyacağız...
Video oyunlarının çocuklar üzerindeki etkisi, birçok bilim insanı tarafından hala daha tartışılmaya devam ediyor. Bilim insanlarının büyük çoğunluğu,video oyunlarının sınırlar aşılmadığı takdirde çocuğun yaratıcılığını ve zekasını geliştirdiğinde hem fikir, ancak tabii ki bazı istisnai yapımlar da ortaya çıkabiliyor. Geçtiğimiz gün gündeme düşen ilginç bir habere göre, Kırgızistan'da 15 yaşında bir çocuk, Silent House isimli bir oyun yüzünden 5. kattan atlayarak intihar etmiş. Kırgızistan'da çevirimiçi olarak oynana oyunda, oyuncular kendilerine bir mentör seçiyor ve 50 gün boyunca onun verdiği gerçek dünyadaki emirleri yerine getiriyor. Kırgızistan sosyal medyasında olayın ortaya çıkması ardından daha önce başka bir gencin daha intihar ettiğini belirten kullanıcılar, oyunun yasaklanması için seslerini duyurmaya çalışmış.

İntihara sürükleyen oyun!
Kırgızistan meclisinde de gündeme gelen durumdan sonra yetkililer soruşturma başlatmış. İntihar eden çocuğun bilgisayarını incelemeye alan yetkililer, son 50 gündür çocuğun oyunu ne sıklıkla oynadığını ve gününü nasıl geçirdiğini araştırıyor. Ayrıca meclis, öğrencilerin okullarda telefon kullanımını da yasaklamayı teklif etmiş durumda. Eğer teklif geçerse Kırgızistan'da okullarda telefon kullanımı yasaklanacak. Özellikle internet ortamında bu tip oyunlar oynarken, dikkatli olmak, güvenmediğimiz hiç kimse ile adres, telefon gibi bilgiler paylaşmamak gerekiyor.
Yorumlar 21
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2023 15:12
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 9.02.2017 19:41
bununa bnzer bir oyunun olduğu bir film vardı oradan etkilenmişler sanırım oyunu yaparken
MK Okuru
MK Okuru 9.05.2017 12:53
intihar odası diye bi film de varda orda görev yapmıuosun
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.02.2017 12:56
Bir tane bebe yüzünden böyle bir kararın alınması saçma. Çocuğun sorunları olmadığı ne malum arkadaş? Bu nasıl bir yüzeysel bakış açısıdır. Kendini Pokemon sanıp camdan atlayan gerzek yüzünden koca ülkede Pokemon'u yasaklamakla aynı karar bu. Çocuğunuzu iyi yetiştirin oyunları eleştirmeden önce.
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2017 16:31
07.02.2017 01:48 Bizde çocuk olduk kardeş.Pokemon filan izlerken hiçte kalkıp pika pika diye camdan aşağı atlamadık.Spiderman sanıp çatıdan çatıya da atlamaya çalışmadık.Arkadaşında dediği gibi yetiştirmeyle alakalı bir olay bu.Gerçek dünyayı küçük yaşlarda öğretmek lazım.Salak nesil böyle yetişiyor
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2017 01:48
En nihayetinde çocuk ölmüş. Adı üzerinde, çocuk. Ağaç yaş iken eğilir. Biraz daha saygı, bu mesajım sana ve senin gibi düşünen herkese.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 8.02.2017 00:07
Serin hikaye oyun "oynana" inş kardeş.Sitenizde geçirdiğim 50 dakika beni yetirince intihara sürükledi oyunu da crackli paylaşırsanız suç üstünüze kalmasın.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2017 16:30
Oyunun Oyun olduğunu bilmeyenler yüzünden . Oyun oynayanlara hep yasaklar geliyor. Oyunlara yasaklar geliyor ... yaw arkadaşım adı üstünde O Y U N
komikaze
komikaze 7.02.2017 22:03
Aynen güzel kardeşim yerinde bir tespit.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 7.02.2017 16:12
Güzel Viralmiş :D
Kalan Karakter : 300 Gönder
İntihara sürükleyen oyun!

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×