IO Interactive, Kane & Lynch'in isim haklarını kaybetti

IO Interactive, Kane & Lynch'in isim haklarını kaybetti

Furkan Güler
Furkan Güler 15.11.2017 - 11:53
Firmanın CEO'su, ayrılık sonrasında elinde bulundurdukları oyunları açıkladı.

Square Enix, geride bıraktığımız Mart ayında IO Interactive ile olan ortaklığını bitirdiğini duyurmuştu. Aylardır süren ayrılma sürecinin ardından IO Interactive, bazı oyunlarının isim haklarını elinde tutamadı. Yabancı basın ile röportaj yapan IO Interactive'in CEO'su Hakan AbrakKane & Lynch'in isim haklarını kaybettiklerini, ancak Freedom Fighters'ın isim haklarını kazandıklarını açıkladı. Şu anda yeni Hitman oyunu üzerinde çalışmalarına devam eden başarılı firma, Freedom Fighters adını nasıl bir oyunda kullanacak merak ediyoruz. Diğer bir yandan bir sonraki Hitman oyununun 2016'da sıfırdan başlayan Hitman serisi için ne demek olacak henüz bilinmiyor. Çünkü, oyunun üç sezondan oluşacağı söylenmişti ve şu an için sadece bir sezon bulunuyor. Hitman geçtiğimiz aylarda 7 Milyon oyuncuyu aşmış ve birinci sezonunun ilk bölümünü ücretsiz olarak yayınlamıştı.

IO Interactive ve Square Enix'in ayrılığı geliştirici ekibe pek fazla yaramadı

Son olarak Kane & Lynch'in ilk oyunu ise hatırlayacağınız üzere 2007 yılında eski nesil konsollara ve PC platformuna çıkmıştı. İkinci oyunu 2010 yılında geliştiren ekip, ilk oyuna nazaran ikinci oyunda oldukça olumsuz eleştiriye maruz kalmıştı. Bakalım ilerleyen dönemlerde yeni bir Kane & Lynch oyunu görebilecek miyiz?

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 27.11.2020 03:25
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.11.2017 21:22
Oyun çıkış yaptığı zamanına göre iyiydi umarım Steam dan kaldırılmaz.. yeni nesil böyle sağlam oyunlarında bir zamanlar varolduğunu olduğunu görmeli...
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.11.2017 17:00
Yeni bir Freedom Fighters oyununu merakla bekliyorum.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.11.2017 12:48
"...Freedom Fighters adını nasıl bir oyunda kullanacak merak ediyoruz." Bu soru bi royun editörü için biraz tuhaf olmuş doğrusu. 2003 yılında aynı isimle çıkardıkları oyundur bu. Biraz araştırmanızı öneririm. Ayrıca, gayette keyifli bir oyundu. Remake ya da devamı gibi bir şey olur belki.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.11.2017 12:15
Çok beğenmiştim kimse sevmemişti oyunu gerçi ama bambaşka bir havası vardı.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×