Iron Man

Tunay Şahin
Tunay Şahin 3.06.2010 - 12:31
İleri teknolojinin son ürünü!
Kuşkusuz olarak süper kahramanlar çoğu kişinin çocukluğunu süslemiş, hatta bazıları onlar gibi olmak istemiştir. Süper güçleriyle birçok zorluğun üstesinden gelip, adeta yenilmezdirler. Onların bu güçleri çoğu insanı cezp etmiştir. Hatta bazı kişiler adeta bu karakterlerle bütünleşebilir, onların sıkı bir fanı olabilir. Süpermen, Batman, Örümcek Adam ve daha nicelerinin isimleri akıla kazınmıştır. Iron Man’nin ismi de akılda kalan bu ölümsüz listeye eklenenlerden biri. Çizgi romanlardan ve çizgi filmlerinden iyi tanıdığımız Iron Man yakın bir zaman içinde filmiyle beyaz perde de boy gösterecek. Filmle beraber dijital ortama da konuk olmaya hazırlanıyor.

Yenilmez savaşçı

Oldukça zengin olan Tony Stark, kendisini yenilmez bir kahramana dönüştüren, üstün ileri teknolojiyle donatılmış olan zırhıyla kötülere karşı amansız bir mücadeleye giriyor. Bize de Iron Man’i yönetmek kalıyor.

Iron Man’nin çizgi roman ve çizgi filmlerinden bildiğimiz uçma gücü, oyunda aynı şekilde yer alıyor. Oradan buraya kısa ve hızlı bir şekilde uçup, havada süzülebileceğiz. Tabii ki havada uçarken, yalnız başımıza olmayacağız. Yeri geldiğinde üstümüze düşman uçakları saldırı yapacak ve onlarla havada savaşa gireceğiz. Yeri geldiğinde tehlike yaratan bir füzeyi durdurmaya çalışacağız. Zaten oyunun yayınlanan ekran görüntüleri ve videolarında bu tür atraksiyonlara bolca gireceğimiz belli oluyor. Savaşlarda ellerimiz armut topluyor olmayacak, sonuçta ileri teknoloji ürünü bir zırha sahibiz ve bu zırhın üstün silahları bulunuyor. Etkileyici ve hasar verici silahlarımız, düşmanlar üstünde ağır tahribatlar yaratabilecek. İşin diğer güzel yönü silahları ve zırh geliştirebiliyor olmamız. Silahlarımız geliştikçe daha etkili ve bir hale gelecek. Zırhımız daha dayanıklı olacak. Her ne kadar günümüzde birçok oyunda geliştirilebilir seçenekler yer alıyor olsa da, kullanıcıya sağladığı çeşit yönünden oyunu daha esnek ve yapıcı kılıyor.

Iron Man’de en başta her şey açık olmayacak. Tony Stark olarak kullandığımız zırh ilk model olacak ve ilerleyen bölümlerde Iron Man’nin alışıldık ve geliştirilmiş olan zırhını kullanabileceğiz. Oyunda uçma, dayanıklılık, etkili saldırılar haricinde görünmezlik yeteneği de yer alacak. Bu şekilde sıkıştığımız anlarda görünmez olup, kendimizi daha çok toparlayabilir veya düşmanları şaşırtmak için kullanabileceğiz.

Günümüzün modeli

Yapımcılar, oyunun içeriği dışında görsel olarak da iyi olması için çalışıyor. Şu zamana kadar gelen materyaller, Iron Man’nin yeterli ve iyi seviyede grafiklere sahip olacağını gösteriyor. Aynı şekilde seslendirmeler ve çeşitli ses efektleri kaliteli biçimde oyunda yer alacak.

Yapım PC, PS3, X360, Wii, PS2, PSP ve DS platformlarında piyasaya sürülecek. Bir platformda olup diğerinde olmaması gibi bir durum yok. Sonuç olarak yapım şimdilik iyi gibi gözüküyor. Iron Man’i oynamak eğlenceli ve zevkli olacak gibi. Ancak “Film oyunları genelde kötü oluyor” kuralını da unutmamak lazım.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 24.09.2021 10:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
Iron Man

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×