İşte karşınızda sıvı soğutmalı incecik PS5

Efdal Erdem
Efdal Erdem 21.06.2022 - 10:12
Sıvı soğutmalı parmağımız kalınlığında bir PlayStation 5 artık gerçek. Sony yeni modellerle bekletirken yaratıcı kişiler hünerlerini gösteriyor.

Sony, eski nesil PlayStation konsollarında yaptığı gibi PlayStation 5 için de daha ince ve güçlü alternatifleri mutlaka çıkaracak. Öyle ki PlayStation 5, devasa olarak bilinen ilk Playstation 3’ten bile büyük ve geniş. Sony henüz yeni konsol duyurularını yapmak için uygun üretim ve pazar durumlarını gözetlerken yaratıcı ve becerikli bazı YouTuber’lar duruma el attılar bile.

Sıvı soğutmalı PlayStation 5, 2 santimetreden de ince

YouTube geçmişte karşımıza Nintendo Switch, PlayStation 4 ve Xbox One’ı birleştirenleri çıakrdığı gibi oyun konsollarını birer dizüstü bilgisayara dönüştürenlerle de şaşırtmayı başardı. Bu yaratıcılıktan sonunda PlayStation 5 de nasibini almış gibi gözüküyor. 

DIY Perks kanalından Matthew Perks, sıvı soğutma sistemine sahip ve buna rağmen kalınlığı 1.9 santimetre olan bir PlayStation 5 yaptı. Normal bir PS5 aslında 10.4cm ve dijital sürümü 9.2cm kalınığında. Cihazın kapakları kaldırıldığında aslında büyük bölümünün soğutma sisteminden ve güç kaynağından oluştuğu görülüyor. Sony’nin işlemci üzerinde sıvı metal macun kullanmış olması dikkat çekiyor. 

PS5’i tamamen parçaladıktan sonra anakartın üstüne kendi tasarladığı bakır levhaları yerleştiren Matthew, böylelikle su kanallarını oluşturuyor. Su giriş çıkışlarının da ayarladıktan sonra konsolun kalın güç kaynağını da dışarıya taşıyor. Güç kaynağı sıvı soğutma sisteminin geri kalanıyla beraber harici, uzun alüminyum bir kasada yerini alıyor. 

Sony’nin yeni modelleri çıkarmasına daha birkaç yıl var elbette. Tedarik sıkıntıları devam eden PS5 yine de 20 milyon satışı geride bıraktı ve yeni profesyonel bir oyun koluna da yakında kavuşacak gibi gözüküyor.

Yorumlar 10
MK Okuru
MK Okuru 1.06.2023 22:22
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.06.2022 20:48
bugün izledim ben daha ps2 alamiyom adam ps5 kesiyor
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.06.2022 15:17
adamlarda nasıl bir boş zaman var ya :D oyun oynamaya fırsat bulamıyorum bu aralar
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.06.2022 10:21
Gizlemişler altta nargile gibi hortumlar radyatör var ve kapalı yerde masanın altında çalıştıramazsın tam bir aldatmaca
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.06.2022 12:46
slimi boşver sony pro modeli çıkar artık yoksa unreal engine 5 grafiklerinden mahkum kalıcaz
MK Okuru
MK Okuru 21.06.2022 14:56
Ha demek unreal 5 yeni nesli çoktan çöp etti ha ? Demek ki unreal sadece hava atıyor o zaman ?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.06.2022 18:04
Adamlar oyun çıkarmak yerine konsolun aynısının bilmem ne versiyonunu, gamepad inin bilmem ne versiyonunu çıkartıp duruyor sürekli. Burdan da şunu anlıyoru, sony nin parası bitmiş. Bunu çıkardıkları son filmlere bakarak da anlayabilirsiniz. Çoğu sony filmi dandik. Venom, Morbius, Ghostbusters vs
Kalan Karakter : 300 Gönder
İşte karşınızda sıvı soğutmalı incecik PS5

İlginizi Çekebilir

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×