1/2

İşte karşınızda; The Hobbit: The Desolation of Smaug

Ceyda Doğan
Ceyda Doğan 11.12.2013 - 16:19
Bir Merlin’in Kazanı hikayesi: gittik ve bir daha gideceğiz!
Yüzüklerin Efendisi üçlemesi belki de dünyanın en başarılı hikayelerinden birine sahip. İnsanların hayallerini kurduğu ve kafalarında kurguladığı o kocaman Orta Dünya, bir İngiliz Edebiyatı Profesörü olan J.R.R. Tolkien sayesinde daha şekillenmiş ve katılaşarak, beyaz perdeye Peter Jackson ile birlikte kavuşmuştur.

İşte karşınızda; The Hobbit: The Desolation of Smaug
Hiç düşünür müydünüz, çocuk masalı olan The Hobbit'in efsanevi bir şekilde sunulacağını? Beyaz perdeye geleceğinin duyuruluşuyla birlikte, Orta Dünya çılgınlarının merakla beklediği, kitabını okuyan takipçilerin ise aynı seviyede heyecanlandığı zamanlar, çok da uzak değil.

The Hobbit: The Desolation of Smaug yani ülkemizdeki ismiyle Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları, The Hobbit: An Unexpected Journey filminin ikincisi. İlk filmde 13 cüce, Bilbo Baggins ve Gri Gandalf ile eğlenceli, hatta daha doğrusunu söylemek gerekirse fantastik  maceraya atılmıştık. Kitabı okumayan birçok takipçi, filmdeki amacın cücelerin hazinelerini kurtarmak olduğunu düşünmesi, çok da beklenmedik bir özet değildi ancak olay, bundan çok daha farklı. Yüzüklerin Efendisi'ne girişin önemli noktalarını barındıran The Hobbit, tek bir kitapken beyaz perdeye üçleme olarak sunulması da ayrı bir tartışma konusu.

İşte karşınızda; The Hobbit: The Desolation of Smaug
Warner Bros. Turkiye'nin katkılarıyla Türkiye'de 13 Aralık tarihinde vizyona girecek olacak Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları, 11 Aralık tarihindeki özel gösterimle bizleri maceraya kaldığımız yerden devam ettirdi. 13 cücemiz, Bilbo Baggins ve Gandalf'ın yanına, Peter Jackson tarafından yaratılan Taruel de ekleniyor. Ona eşlik eden Legolas'ı da unutmamak gerek ancak bu sefer orklar daha korkunç ve karanlık planların peşindeler.

Mirkwood ormanını ve Smaug'u ana konu olarak belirleyen filmimiz, Bilbo'nun ne kadar farklı bir hobbit olduğunu tekrar gözler önüne seriyor. Onun fedakarlığı, cesareti ve arkadaşlık ruhu; inatçı cücelerimizi yola getirmeye yetiyor.

İşte karşınızda; The Hobbit: The Desolation of Smaug
Filmi, özellikle IMAX 3D kalitesinde izlemeniz tavsiyelerimden sadece biri.


Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları'nı izlemeye başladığınız dakikalarda, birçoğunuz "biliyordum!" cümlesini aklınızdan geçireceksiniz ki o biliyordum kelimesinden daha fazlası var.


Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×