İzmir Enternasyonel Fuarı izlenimleri

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 3.06.2010 - 12:31
İzmir Enternasyonel Fuarı izlenimleri
29 Ağustos - 10 Eylül tarihleri arasında düzenlenen 71. İzmir Enternasyonel Fuarı bitmek üzere. Bizlerde Merlin'in Kazanı olarak gidemeyenler için ufak bir yazı hazırladık. Gidenler bilirler İzmir Fuarı gerçekten büyük bir alanda yapılıyor. Durum böyle olunca gezmek hem zevkli oluyor hemde sorunlu. Girişte yada ileride herhangi bir tabela yok. Yani her yeri kendiniz bulmanız gerekiyor. Alanda geniş olduğu için biraz ayak ağrısı çekebilirsiniz. Fuara bilindik bütün firmalar katılıyor. Televizyon kanallarından büyük otomobil firmalarına kadar aradığınız herşey fuarda var. Durum böyle olunca birçok aktivitenin yanında çok garip olaylarda olabiliyor.

Mesela e-Oyun 2002 fuarından kalan yaka kartımla birçok yere girip çıktım. Tamam MK yazarı olarak belli bir karizmamız var ama bu kadar da sıcak karşılanacağımı ummuyordum. İlgimi çeken standlardan biri Hyundai'nin arabalarının tanıtıldı standtı. Yanlız ilginçtir saat 5 gibi gitmeme rağmen arabaların üstünde bırandalar vardı. Son model araçlar nedense gizlenmek istenmişti. O eskiden gezinen manken kızlarda yoktu, darıldım. Tabi bende biraz araştırmacı ruhlu olduğumdan birde yaka kartımın verdiği karizma ile oradaki görevlilerden biriyle görüştüm. Bana gündüz güneşinin arabaların boyasını soldurduğunu bu sebebten dolayı gündüzleri üstlerinin kapalı olduğunu söyledi. Artık güneşte eriyen son model arabalara kim para verir orası tartışılır.

Bilgisayar sektöründen ise birçok firma fuardaydı. Fuarın en sevilen yanı bilgisayar parçalarının fuar dolayısıyla piyasanın çok çok altında satılması. Sadece bilgisayar parçaları değil oyunlar, video filmlerde normalin altında satılıyor. Durum böyle olunca bilgisayar standları gayet dolu oluyor. Dikkatimi çeken başka bir noktada bazı firmaların fuarın değişik yerlerinde kocaman kocaman standlarının olmasıydı. Girişte gördüğünüz bir firmanın standını biraz gezindiğinizde tekrar görebiliyorsunuz. Bana ilginç geldi.

Kısaca fuar böyleydi. Yarın fuar için son gün. Eğer şansınız varsa bir gidip görmenizi tavsiye ederim. Ama gündüz değil de akşam gidin. Malum arabalar eriyor.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 9.12.2022 18:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
İzmir Enternasyonel Fuarı izlenimleri

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×