Jackass the Game

Emre Gökberk
Emre Gökberk 3.06.2010 - 12:31
"Rahatsız" bir oyun arayanlara
Platformlar PSP
Jackass the Game
  • Yapımcı - Yayıncı Red Mile Entertainment - MTV Games
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 60
Artılar Tanıdık yüzler, sesler ve gösteriler
Eksiler Rahatsız edebilecek içerik
Popüler filmlerin gösterim tarihleri itibari ile oyunlarının da piyasada yer almasına alışmıştık. Ancak bu defa durum biraz daha farklı bir boyut kazanıyor. Aslında vizyona girmiş filmleri de olmasına karşın, Jackass: The Game temel olarak televizyon şovları nedeni ile popülaritesini yakalamış bir yapım. Ülkemizde de MTV televizyon kanalında yayınlanmış olan Jackass şovları, herkesin midesinin kaldıramayacağı, bununla birlikte birazda meraktan olsa gerek, televizyon karşısında eğilip bükülüp izlediğimiz bir programdı. Yapım içeriğinde de olduğu gibi kabına sığamadı ve bu defa PSP platformunda oyun olarak karşımıza çıktı.

Market arabası ile Karting

Daha önce şovu izlememiş olanlar olabilir. Kısaca özetlemek gerekirse Jackass, içeriğinde soytarılık, şiddet, bol miktarda acı ve bilumum iğrençliğin bulunduğu, her biri birbirinden deli olan ekibin bu saydığımız faktörleri denemelerinden oluşuyor. Şovun iptal edilmesi üzerinden beş yılı aşkın bir süre geçmesine karşın, MTV tarafından yayınlanan oyun sayesinde geçmişte hafızalara kazınan sahneleri yeniden deneme fırsatımız doğuyor. Oyundaki amacımız yedi bölümden oluşan yeni bir sezon çekmek. Tabii ki yönetmen koltuğunda da biz oturuyoruz. Şovun satmasını sağlayacak yegane şeyde, aptallık ve bilumum acı çeşidini gösteri halinde sunmak. Dışkı yağmurundan şemsiye yardımıyla temiz kalmaya çalışmak, buzdolabı ile yarış yapmak, market arabaları ile yarışmak, bikini ile dans etmek gibi birbirinden saçma gösteriler bizleri bekliyor.

Aslında yapımdaki gösterilerin her biri, birer mini oyun ihtiva ediyor. Bu açıdan Jackasss: The Game için mini oyunlardan oluşan bir set dersek yanlış olmayacaktır. Mini oyunların, namı diğer her gösterinin, belli bir hedef performansı bulunmakta ve bizim bu değere erişmemiz gerekmekte. Bölümleri başarı ile geçebilmemiz için, yapılabilir beş gösteriden genellikle üç tanesinde başarılı olmamız bekleniyor. Yeterli çoğunluğu sağladığımız taktirde de bir sonraki gösteri oynanabilir oluyor. Genellikle yeterli çoğunluğu ihtiva eden üç gösteri bizleri zorlamıyor ve kolaylıkla tamamlanabiliyor. Bununla birlikte kalan görevler diğerlerine göre tamamlanmaları daha zor olanlar. Hikaye modu dışında yapımda birde Challenge seçeneği bulunuyor. Bu seçenek daha çok biraz daha zor olan karışık gösterilerden oluşuyor.

Oyun, içeriğinde barındırdığı gösteriler haricinde, üreticinin yeni geliştirdiği görevleri de indirerek oynanabilmesine olanak veriyor. Yeni görevlerden de herhangi bir ücret talep edilmiyor, indirip oynamakta serbestsiniz. Multiplayer ve içerik paylaşımına da izin veren Jackass, Ad-Hoc ve infrastructure üzerinden dört kişiye kadar destek veriyor. Multiplayer modunda da hikaye modunda olduğu gibi tekil gösteriler oynanabileceği gibi, birbirine bağlı bölümler de oynanabilmekte. Replay editörü ile de beğendiğiniz gösterilerin istediğiniz kısımlarını ya da kısımlarından oluşan klipleri Ad-Hoc ile paylaşmak ya da internete yüklemek mümkün. Sizin ve diğer oyuncuların yüklediği gösteriler 5 üzerinden puanlanarak derecelendirilebilmekteler de. Grafikler açısından iyi sayabileceğimiz Jackass: The Game, lisanslı müzikler ve gerçek ekibin seslendirmesini içeriyor. Genel olarak baktığımızda oyun eğlenmenizi sağlayabilecek, ancak TV şovunda olduğu gibi oldukça garip bir yapıya sahip. Her oyuncuya hitap etmeyeceğini belirtmekte fayda var.
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 18.09.2021 17:46
Kalan Karakter : 300 Gönder
Jackass the Game

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×