1/2

Jagged Alliance 2: Wildfire

Fatih Arpacı
Fatih Arpacı 3.06.2010 - 12:31
Jagged Alliance 2, görev paketi yerine, farklı bir mod ile karşımızda.
Platformlar PC
Jagged Alliance 2: Wildfire
  • Yapımcı - Yayıncı i-Deal Games - Strategy First
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Strateji
  • Sistem Gereksinimleri
Merlin Puanı 70
Artılar Gerçekçi silahlar ve oyun konusu. Sesler.
Eksiler 5 sene önceki oyundan bir adım bile ileri gitmeyen görsellik

Jagged Alliance'da nedir diyenler için önce türünden bahsetmek gerekli

Oyun tür olarak bir sıra tabanlı strateji ancak yoğun şekilde RPG öğeleri içeriyor. Oyundaki tüm askerlerin kendine has karakterleri ve yetenekleri bulunuyor ve bu yetenekleri oyun boyunca (ölmezlerse) gelişiyor. Oyun normalde gerçek zamanlı akarken, çatışma anlarında sıra tabanlı oluyor ve tüm askerlerinize, hareket puanları elverdiğince manevra yaptırıyorsunuz. Çatışma dışında, militan yetiştirirken, dinlenirken veya tamiratla uğraşırken de zamanı hızlandırabiliyorsunuz.

Aslında Jagged Alliance, 6-7 senelik geçmişi olan bir oyun serisi. İlk oyun olan Jagged Alliance ve ona çıkartılan görev paketi Jagged Alliance:Deadly Games’ten bir iki yıl sonra Jagged Alliance 2, ilk oyunun grafik ve ses özelliklerinin birkaç adım ilerisinde bir oyun olarak karşımıza çıkmıştı. Jagged Alliance 2’de, Arulco adında madencilikle geçimini sağlayan bir 3. dünya ülkesinin devrik liderinin tekrar iktidara gelebilmesi için çalışan bir kiralık asker grubunu yönetiyorduk. O an iktidarda olan Dedrianna adlı kadın diktatör halka kök söktürüyor ve biz halkın yönetime olan nefretinden de faydalanarak tüm ülkeyi yavaş yavaş ele geçirip sonunda Dedrianna’i öldürüyorduk. Daha sonra Jagged Alliance 2: Unfinished bussiness adı altında bir görev paketiyle; Arulco’da diktatörden önce madenciliği tekelinde bulunduran bir örgütün, ülkeyi füze saldırısı tehdidinden kurtarmak için yan ülkeye göreve gidiyorduk.

Arada çıkartılan bir “Gold” paketini saymazsak, JA2:UB’den tam 4 sene sonra bu sefer Strategy First firması, Jagged Alliance 2: Wildfire’ı yayınladı. 4 sene sonunda oyuncu olarak çok heveslensek de, oyun hakkında teknoloji açısından değişen hiçbirşeyin olmadığını görüp, hayal kırıklığına uğradık. Evet Jagged Alliance 3 için hayaline henüz daha çok yol varken, oyuncuları oyalayacak bir paketti bu. Zira, bu 4 sene içerisinde bağımsız geliştiriciler tarafından zaten pek çok sayıda görev paketi ve modifikasyon bu oyun için çıkarılmıştı. Strategy First’ün yaptığı, bu çalışmaların ötesine geçmek yerine, daha eli yüzü düzgün bir çalışmayı yasal olarak satmaktan başka birşey değil

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×