Jak & Daxter oyunlarında gizli bir debug kodu keşfedildi

Jak & Daxter oyunlarında gizli bir debug kodu keşfedildi

Murat Boran
Murat Boran 3.04.2018 - 12:56
Oyunu tekrardan kurcalamak isteyenleri şöyle alalım...

Jak & Daxter ilk olarak 2001 yılında Playstation 2  için piyasaya çıkmıştıAradan geçen dolu dolu 17 yılın ardından Jak and Daxter: The Precursor Legacy, Jak II and Jak 3 oyunlarında gizli bir debug modu ortaya çıkarıldı. Tüm oyunlarda yer alan gizli modlara ve easter egg’lere erişmek her zaman eğlenceli olmuştur. Hele ki ortaya çıkış tarihinin üstünde bunca sene geçmişse…  

Jak & Daxter debug kodu nasıl aktif edilir?

Bu debug kodları, serinin sahip olduğu 3 oyunda ve onların yayınlandığı tüm platformlarda erişilebilir durumdadır. Kodlara erişebilmek için bir dizi tuş kombinasyonunu oyunda girmeniz yeterli olacaktır. Bunun dışında ekstra donanım ya da yazılım müdahalesine ihtiyaç duymazsınız. İsteyen herkesin oyuna müdahale etmesi, bu yönüyle oldukça kolay hale gelmektedir. 

Bu debug kodları ilk olarak DonkeyPlanet tarafından Ekim 2017’de keşfedilmişti. Hemen ardından yapılan çalışmalarla Mart 2018’de kodların tamamına erişilebilmiştir. Kodların aktif edilmesiyle beraber tüm koleksiyon ürünlerine sahip olabilir, uçabilir, serbest kamera modunu çalıştırabilir, HP iyileştirmesi yapabilir, kupalarınızı açabilir ve daha fazlasını başarabilirsiniz. Ayrıntılı kılavuza ve kodların tamamına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 26.10.2020 06:18
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 3.04.2018 13:19
ps nın en underrated oyunudur bence bi god of war kadar önemli seri çok renkli ve aksiyonlu bir oyundu hala 3. oyundaki açık dünyayı unutmam
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×