1/3

James Bond 007: Blood Stone (PS3)

Mahmut Saral 26.10.2010 - 16:50
İstanbul'dan 007 Bond geçti
Platformlar PC, NDS, PlayStation 3, XBox 360
James Bond 007: Blood Stone (PS3)
  • Yapımcı - Yayıncı Bizarre Creations - Activision
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Yarış
  • Web Sitesi
Merlin Puanı 68
15 Kişi Oyladı
Okur Ortalaması%68
Artılar Eğlenceli ve aksiyonu yüksek kovalamaca sahneleri.
Eksiler Kötü yapay zekâ. Çizgisel oyun yapısı. Özensiz grafikler.
Ofiste yine sıradan bir gündü. Tüm enerjimi haberler üzerine vermiş, haberleri tamamladıktan sonra da ne yapsam diye düşünüyordum... Birden kapı çaldı ve elime bir zarf tutuşturuldu. Şeklinden anlaşıldığı üzere bunun bir oyun kutusu olduğu belliydi. Prensibim gereği oyunları yavaş yavaş paketten çıkarırım, böylelikle etrafıma da bir parça olsun heyecan serpiştirmek isterim. Oyun kutusu şeffaftı ve kabı yoktu. PS3 oyunu olduğu belliydi ve bir kısmını paketten çıkarınca Activision logosu görünüyordu. Bir an durdum, "acaba?" dedim. Yine olabilir mi, Allah'ım yoksa!!!

Evet, bu tepkilerimden anlaşılacağı üzere sürpriz bir oyun olabileceğini düşündüm. Daha önce God of War 3, Heavy Rain ve Assassin's Creed 2 gibi sürprizlerle karşılaştıktan sonra (hepsi ve dahası, piyasaya çıkmadan haftalar önce elimize ulaşmıştı), neden bir tane daha olmasın diye geçirdim içimden... Activision ismi, şu sıralar çıkması beklenen yegane oyun Black Ops'u getirdi aklıma. Gözlerim parıldayarak kutuyu çıkardım ve 007 ile göz göze geldik. Evet, Black Ops beklerken 007, ofisimizi ziyaret etti.

Yılların eskitemediği, birçok aktörün şimdiye kadar hayat verdiği karakter 007, yine çok önemli işler peşinde. Zaten ne zaman olmadı ki? Her daim ölümle burun buruna geldi, kurtuldu, çok iyi ekipmanlar ve arabalar kullandı. Bunca hengamenin içinde aşkı da unutmadı ya da tek gecelik, bir nefeslik ilişkiler mi desek bunlara? Ne derseniz deyin, ilk olarak şunu kabul etmeliyiz ki, yenilgi nedir bilmeyen bir kahraman 007. Tamam, o da tongaya bastı, o da ihanet gördü, hatta Casino Royale'daki o ilginç işkence sahnesini siz de görmüşsünüzdür değil mi (görmez olaydım)... Sonuç olarak 007 isminin altındaki kişiler değişse de, 007'nin karakteri asla değişmedi, değişmiyor da...

James Bond 007: Blood Stone (PS3)
Nükleer bomba patlamak üzere ve Bond, iş başında

Her yanı adalet duygularıyla çevrili, çevik ve bir o kadar da karizmatik kahramanımız Bond, yine dünyanın başına bela olabilecek suç organizasyonlarıyla mücadele için yola çıkıyor. Atina'dan tutun da İstanbul, Monako, Sibirya ve Bangkok'a kadar yol planımız var. Hedefteki isimler önemli, ama bunlarla uğraşmadan önce, kimde ve nerede olduğu bilinmeyen çok güçlü bir bombayı bulmak ve imha etmek için harekete geçiyoruz.

Blood Stone, 16 Temmuz'da Activision tarafından doğrulanmıştı. Çıkış tarihine de baktığımızda, aslında "oyun geliştirmek için" bu sürenin kısa olduğu açıktı. Hadi bunu geçelim, ikinci madde olarak ise Blood Stone'u Bizarre Creations'ın hazırladığını görüyoruz. Project Gotham Racing gibi bir serinin hazırlayıcısından söz ediyoruz ve bu arkadaşlar, hiç çekinmeden James Bond'un yeni oyununu yapmayı kabul etti. Peki neden Bizarre? Ben bu seçimi, önceki oyunda eksikliği hissedilen yarış elementlerine bağlıyorum. Zira resmi duyuru gelmeden çok çok önce, bazı söylentiler zaten etrafta cirit atıyordu. "Activision'ın yeni bir aksiyon oyunu hazırladığından, bu oyunda yarış elementlerinin de bulunacağından ve bu oyunu Bizarre Creations'ın üstleneceğinden" söz ediliyordu. Bu tahminlerin hepsi mi gerçek olur arkadaş, ama evet, hepsi gerçek oldu.