1/2

James Cameron's Avatar: The Game

Ozan Özarslan
Ozan Özarslan 3.06.2010 - 12:31
Hayal edemeyeceğiniz bir dünya!
Platformlar PlayStation 3
James Cameron's Avatar: The Game
  • Yapımcı - Yayıncı Ubisoft Montreal - Ubisoft
  • Çoklu Oyuncu: Var
  • Oyun Türü: Aksiyon,Aksiyon
Merlin Puanı 72
Artılar Pandora'nın tasarımı, farklı silahlar, seslendirmeler
Eksiler Grafik hataları, zaman zaman oyunun takılması
Yönetmenliğinin yanı sıra yapımcılık ve senaristlik de yapan James Cameron’un, Hollywood sinemasına damgasını vurmuş Titanic, Terminator ve Aliens gibi filmlerde imzası bulunuyor. Uzun süredir herhangi bir projede adını duyamadığımız ünlü yönetmen, Avatar ile beyaz perdeye geri döndü. Pandora adı verilen gezegende geçen macera, Na’vi prensesinin gezegende bulunan bir asker ile yaşadığı aşkı konu alıyor. Senaryodan çok fazla detay verip, sizleri filmden soğutmadan oyuna döneyim. James Cameron’s Avatar: The Game, bizleri filmdeki senaryonun iki yıl öncesine götürüyor.

Pandora’ya hoş geldiniz

Oyuna giriş yapmamızla birlikte, bizden karakter seçimi yapmamız isteniyor. Seçimimizi yaptıktan sonra kısa bir video izliyoruz ve Pandora’ya yeni gelmiş asker olarak yapıma başlıyoruz. TPS açısına sahip Avatar hafiften MMORPG havası veriyor. Konuştuğumuz kişilerden aldığımız görevlerde, bize söylenen bölgeleri yaratıkların istilasından kurtarıyoruz, yeni istasyonlar kuruyor ve diğer bir bölgede bulunan NPC ile konuşmamız gerekiyor. Bunların sonucunda Pandora’daki askerin kontrolünü elimize alıyoruz. Yerli halkın, bu durumdan memnun olmadığı anlaşılınca karakterimiz Na’vi olarak aralarına karışıyor.

James Cameron's Avatar: The Game
"James Cameron's Avatar: The Game'de farklı türde araçlar bulunuyor."

Asker olarak ilerlediğimiz zamanlarda birden fazla silah kullanma seçeneğimiz var. Eğer cephanemiz azalırsa, çevredeki mini istasyonlardan ihtiyaçlarımızı karşılayabiliyoruz. Bunlarla birlikte harita üzerinden bir yerden bir yere daha çabuk gidebilmemizi sağlayan araçlar var. Arazi aracı, helikopter ve su üzerinde kullanabildiğimiz Hovercraft’ı örnek olarak gösterebilirim. Na’vi karakterini kontrol ettiğimiz zamanlarda, devasa gövdemizden dolayı bu araçları kullanamıyoruz. Na’vi olarak ilerlediğimiz zamanlarda, mermimizin bitmesi gibi bir sorunla karşılaşmıyoruz, çünkü sınırsız cephaneye sahibiz. Doğada bulunan bazı hayvanları da kontrol edebiliyoruz. İki karakterinde farklı özel güçleri bulunuyor. Örneğin askerken kısa bir süreliğine görünmez olabiliyoruz. Bu sayede sıcak çatışmaların arasından daha rahat kurtulabiliyoruz. Na’vi ise elektrik dalgaları yayarak, düşmanları etkisiz hale getirebiliyor.
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×