1/2

Jedi Knight II - Online Rehberi: 2

-
- 3.06.2010 - 12:31
Rehberin ilk bölümünde oyunun türleri hakkında bilgi vermiştik. Sıra silah ve item ları tanıtmaya geldi.

Star Wars: Jedi Knight 2 Multiplayer rehberimizin ilk bölümünde oyunun türleri hakkında oldukça detaylı bilgiyi vermiştim. Şimdi sıra silah ve item ları tanıtmaya geldi. Oyunda kullanabileceğiniz o kadar çok çeşit var ki, karşınıza düşman çıktığında hangi silahı kullanayım karmaşıklığı içinde ölmeniz mümkün. Hangi silahı nerede kullanmayı öğrenmek isteyenler yazının devamını okusa iyi eder...

Oyunda tam olarak 12 çeşit silah ve 11 adet item var ve hepsinin apayrı kullanım tarzları ve yerleri var. Oyuna (hem single hem multiplayer olarak) hakim olmak istiyorsanız, hepsini adınız gibi bilmeniz gerekir. Bir oyunda düşman peşinde koşarken kendi trip mine ınıza basıp ölmek istemezsiniz, değil mi? :)

Silahlar:
Stun Baton:
Oyundaki en güçsüz ve en kullanışsız olan silah, ileri teknoloji bir bıçak. Ucu V şeklinde bir jop a benzeyen bu alet, düşmana dokundurup ateş tuşuna bastığınızda ona elektirik vererek biraz canını götürüyor. Şahsen ben bu alet ile kimseiy öldüremedim. O yüzden de kullanmanızı hiç mi hiç tavsiye etmem. Olur da hiç bir silahınızın mermisi kalmaz, force gücünüz tutukluk yapar, ancak o zaman kullanın...

Bryar Pistol:
Elinizdeki tek tabanca olan Bryar pistol, çoğu zaman hayatınızı kurtaracak bir silah olacak. Sol tuş ile hızlı giden bir lazer atarken, sağ tuşa basılı tutup bıraktığınızda şarj olmuş bir lazer atarak düşmanınızı epeyce bir zarara uğratır. Her Jedi'a lazım yani :). Yinede siz gerekmedikçe kullanmayın. Çünkü kullanacak çok daha güçlü silahlar var.

E-11 Blaster Rifle:
Star Wars filimlerinde Stormtrooperların elindeki o siyaf silahlar varya, işte onlar bunlar. Kötü güçler tarafından sık kullanılan bu silah, yüksek ateş gücünü ve küçüklüğü bir araya getiriyor. Sol ateş tuşu ile kırmızı bir lazer atarken, sağ tuş ile aynı ateşi taramalı olarak atıyor. Size tavsiyem daha çok sol tuşu kullanmanız. Tek tek atmanız hem mermi tasarrufu sağlayacak, hem de daha düzgün atış yapmanızı sağlayacaktır.

Destructive Electro-Magnetic Pulse 2 Gun:
Destan gibi bir adı olduğundan daha çok Demp 2 olarak anılır. İlki 1977 yılında çıkan film de R2-D2 'yu devre dışı bırakmak için Javaların kullandığı silahın oyuna uyarlanmış versiyonu. Sol tuşu ile attğınız elektromanyetik top bütün eletronik aletleri bozarken, diğer ateş modu daha hızlı manyetik dalgalar atıyor. Bu dalgalar hem makineleri hem de canlıları etkiliyor. Hiç kullanmasanız da olur. Bu silah sanki daha çok single da kullanmak için yapılmış.

Imperial Heavy Repeater:
Oyundaki en ölümcül silah. Çok seri bir şekilde bir sürü metal mermi atarak, düşmanlarını şoka uğratıyor. Ayrıca sağ tuş ile altına monte edilmiş olan lazer bomba atarı ile birden fazla düşmanı aynı anda öldürmenizi sağlıyor. Oyunda bu silahtan alırsanız, sakın başka silah kullanmayın. Bu devasa alet size epeyce bir frag kazandıracaktır.

Wookie Bowcaster:
Filimde Chewbacca'nın elindeki silah. Aslında bunu insanların kullanamaması gerek. FRP oyunlarındaki crossbow a benzeyen bu silah, lazerle kaplı oklar atıyor. Sol tuşa ne kadar basılı tutarsanız, o kadar çok ok birden atıyor. Sağ tuş ise bir adet seken ok atıyor. güçlü bir silah, ama kullanması çok zor.

Tenloss Disrupter Rifle:
İşte oyundaki en çok sevdiğim silah. Sol tuşu ile sıradan bir lazer mermisi atarken, sağ tuşu ile sniperlık yapabiliyorsunuz. Ayrıca sağ tuşa basılı tutup silahı full şarj edip düşmanınıza ateş ederseniz, düşmanınız ölmüyor. Moleküllerine ayrılıyor :) . Bulursanız güvenli bir yere geçin ve önünüze geleni yok edin.

Golan Arms FC-1:
Bildiğiniz gibi her FPS oyununda pompalı mevcuttur. Lucasarts'da ki yapımcılar da pompalı olsun istemişler ve bunu yaratmışlar. Uzay pompalısı. Daha önce Unreal Tournament oynayanla bu silahı hatırlayacaktır. Çünkü UT'deki pompalı ile tıpatıp aynı. Sol tuşu saçmalı atarken, sağ tuşu iki adet bomba atıyor. Yanına herhangi biri yaklaşınca da patlıyor. Bu silahı birden fazla kişiye karşı iseniz kullanın derim. Birkaç kişi kılıç savaşı yaparken ortalarına bomba atmak gerçekten de çok zevkli :)

Thermal Detonator:
Her Star Wars oyununda vardır şu top. Galaksiniz standart el bombası olan TD2nin iki atış şekli var. İlki attıktan sonra nereye çarparsa patlıyor. İkincisinde ise 3 saniye sonra patlıyor. Oldukça kullanışlı olan bu silahı bir odaya girmeden önce atın ya da kalabalığın ortasına atın. Ayrıca ateş tuşuna ne kadar uzun süra basılı tutarsanız, bomba o kadar uzağa gidecektir.

Det Pack:
Adından da anlaşılacağı gibi, oyunumzuun uzaktan kumandalı bombası. Oldukça güçlü olan bu bombayı kap girişlerine, dar odalara vb. yerlere koyun. Birisi gelirse de patlatın. Ayrıca bombaya çok yakın durmayın, yoksa olan size olur. FFA türü oyunlarda pek kullanışlı olmuyor.

Laser Trip Mine:
Bu patlayıcı da her hangi bir yere yerleştirildikten bir kaç saniye sonra mavi bir lazer ışını çıkarıyor. Bu ışının içinden biri geçerse patlıyor. Yaptığı tek şey bu. Peşinizde sizi kovalayanlar varsa yerlere ve duvarlara kurun. Dikkatsizlerse bir kaçı mutlaka ölecektir.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×