Jedi Knight II - Online Rehberi: 3

-
- 3.06.2010 - 12:31
Oyun türleri, silah ve itemlar derken sıra geldi Force güçlerine.

Oyun türleri, silah ve itemlar derken sıra geldi Force güçlerine. Giriş cümlemden de anlaşılacağı gibi Multiplayer Rehberimizin bu bölümünde sizlere oyunda kullanabileceğiniz Force Power'lar hakkında detaylı bilgi vereceğim. 

Force nedir?

Force, Jedi'ların tecrübe kazandıkça keşfettiği doğa üstü güçlere denir. Star Wars filimlerinden her hangi birini seyrettiyseniz bu kavram size pek yabancı gelmemiştir. Oyunda 10 civarı force çeşidi var ve hepsinin birbirinden farklı kullanım yerleri ve işlevleri var. Bunların hepsinden ayrı ayrı söz edeceğim.

Multiplayer Bir Oyunda Force Kullanımı:

Filimlerde de olduğu gibi oyunda da Force'un iki tarafı var. Light ve Dark Side, yani iyi ve karanlık taraf. Force lar bu iki taraf arasında ayrıştırılmış. O yüzden bütün güçlere birden sahip olamıyorsunuz. Hangi Force'ları hangi güçte istediğinize siz karar veriyorsunuz. Force Mastery'nin açık olduğu bir servera bağlandıktan sonra "Esc" tuşuna basın ve "Player" menüsüne gelin. Oradan da "Configure Force Powers" bölümüne gelin. Karşınıza bütün bu güçlerin olduğu bir tablo çıkacaktır. Bunun hemen üstünde ise skill puanlarınız var. Bu puanları istediğiniz Force'lara istediğiniz miktarda dağıtın. En çok kullanacaklarınızın puanlarını en üst seviyeye getirmeniz sizin için iyi olacaktır. Eğer bununla uğraşmak istemiyorsanız, bu tablonun hemen yanında hazır konfigürasyonlar var. Buradan kendinize uygun olanı seçin ve "Apply Powers" butonuna basın. Oyuna döndüğünüzde bu güçleri kullanabilirsiniz. Ama unutmayın. Bu forcelar sınırsız değil. Ekranın hemen sağ altında ki gösterge sizin Force Staminanızı gösterir. Güçlerinizi kullandıkça bu seviye azalır, kullanmadığınız süre içerisinde artar. Çatışmalara bunu dikkate alarak girin derim. Önünüze biri çıktıktan sonra force kullanamadığınızı fark etmek hiç de hoş olmuyor :)

Force'lar:

Force Jump
Oyun sırasında en çok kullanacağınız güç. Bunu almış iseniz, zıplama tuşuna basılı tuttuğunuzda çok daha yükseklere zıplayabilir, duvarlardan yürüyebilirsiniz. Düşmanınızdan uçarak kaçayım derken derin boşluğa düşmek istemiyorsanız ineceğiniz yere dikkat edin.

Force Push
Force lar arasında en kullanışlı olanıdır herhalde Force Push. Bu basit ama hayat kurtaracak kadar önemli olan güç ile düşmanlarınızı itebilir, hatta düşürebilirsiniz. (Unutmadan aynı şey size yapılır ve yere düşürülürseniz zıplama tuşuna basın. Bu yerden daha çabuk kalkmanızı sağlayacaktır.)Ayrıca minik objeleri hareket ettirmek ve ya düğmelere uzaktan basmak için de kullanabilirsiniz. Forcelarınızı ayarlarken bu force'a bol puan verin.

Force Pull
Bu da oldukça kullanışlı bir güç. Bununla düşmenınızın silahını elinden alabilir, yüksekteki düşmanı yanınıza getirebilir (hehe) ve uzaktan düğmelere basabilirsiniz. Force Push unuz varsa buna pek de ihtyacınız olmayacaktır.

Force Speed
Peşinizden gelen azılı bir düşman ordusu mu var? O zaman yapacak teş şey 5. vitese geçmek :) . Bu güçü kullandığınızda saldırı ve hareket hızınız 2,3 kat artıyor. Kaçarken çok işe yarıyor ama staminadan çok fazla yiyiyor. O yüzden pek fazla sıkışmadıkça kullanmayın.

Force Protect
Sadece Light tarafta bulunan bu güçü kullandığınızda, etrafınız mavi bir perde ile örtülür. Bu perde sizi diğer kişilerin force saldırılarından korur. Biri size Force Lightning atmaya çalışıyorsa bunu kullanarak kurtulabilirsiniz. 

Force Shield
Tıpkı Force Protect gibi işley gören bu güç de silahlı saldırılardan daha az zarar görmenizi sağlar. Gerçi çok fazla etki etmiyor, yani biri size kılıç ile vurduğunda yine epey zarar görüyorsunuz. O yüzden önermiyorum.

Force Heal
Light Side'da bulunan en güzel güç. Bir çatışmadan sonra canınız azalınca bunu kullanarak iyileşebilirsiniz. Çok az bir stamina karşılığında 30-40 hp iyileşebiliyorsunuz. Mutlaka alın!

Force Lightning
Karanlık tarafın inanılmaz güçlerinden biri, Force Lightning ile hiç bir risk almadan frag kazanabilirsiniz. Elinizden çıkan elektrik dalgaları bir ya da birden çok kişiyi etkileyebiliyor. İşin en güzel yanı, bir düşmana zarar verdiğiniz sürece staminanızdan neredeyse hiç denecek kadar az harcıyor. Ayrıca verdiği hasar da oldukça büyük. Bir çatışmaya girmeden önce bu gücünüz ile düşmanınızı zayıflatabilir ya da zayıf düşmanlarınızı ızgara Jedi yapabilirsiniz. Karanlık tarafta iseniz, almak zorundasınız!! :)

Force Grip
Darth Vader'ın işini beceremeyen impataorluk görevlilerini öldürmek için kullandığı güç. Yakınınızda bulunan bir düşmanı bu güç ile tutup hareketsiz bırakıyorsunuz. Ama asıl olay, siz onu tuttuğunuz sürece boğularak can vermesi. Bu güç ile düşmanınızı iyice boğup sonra bir kılıç darbesi ile öldürebilirsiniz. Ayrıca düşmanınızı bu şekilde tutup yüksek bir yerden aşşağıya atabilirsiniz. 

Force Absorb
Bu güç de Karanlık tarafın Force Heal'ı. Elinizden çıkan birkaç kırmızı ışın ile düşmanınızdan HP alıp kendinizi iyileştiriyorsunuz. Canınız azaldığında lightning yerine kullanın. 

Mind Trick
Oyundaki en gereksiz Force. Bunu bir düşmanınıza uyguladığınızda bazı halsünasyonlar görüyor ve yapımcılar bunun düşmanın kafasını karıştırdığını sanıyor. Değerli force puanlarınızı boşuna harcamayın. 

Bir rehberin daha sonuna geldik. Artık Force hakkında her şeyi biliyorsunuzdur. Hepinize bol fragli oyunlar :)

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 6.12.2022 14:03
Kalan Karakter : 300 Gönder
Jedi Knight II - Online Rehberi: 3

İlginizi Çekebilir
Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×