1/2

Jedi Knight II - Online Rehberi: 4

-
- 3.06.2010 - 12:31
Rehberimizin 4. bölümünde hareketleri inceliyoruz

İşte en sonunda sabırsızlıkla beklediğiniz bölümü hazırladık. Jedi Knight 2'de Lightsaber kullanımı. Aslında rehberin bu bölümü bir kaç hafta öncesinden yayınlanacaktı ama Lucasarts'ın çıkardığı yeni patch ile gelen değişiklikler, oyunda ki lightsaber kullanımını allak bullak etti. Bende herşeyi baştan yazmak zorunda kaldım. Anlayacağınız üzere rehberimizin bu bölümünde size Lightsaber kullanımı hakkında geniş çaplı bilgi vereceğim. 

Lightsaber Nedir?

Bunu bilmeyenin olmaması gerekir ama ben yinede kısacık açıklayayım. Lightsaber ( ışın kılıcı) , Star Wars gezeneninde bulunan Jedi'ların tek silahıdır. Bu kılıçın ucundan çıkan ışık huzmesi bir başka kılıcın ışınından başka evrendeki herşeyi kesebilecek güçtedir. Yani tereyağını da, kalın bir çelik kolonu da aynı hızda kesersiniz. Ayrıca kılıcı sadece Jedi'lar alabilir/kullanabilir. 

Lightsaber Saldırı Çeşitleri (Lightsaber Combat Styles)
Oyunda kullandığınız lightsaber'ın 3 tane saldırı modu vardır. Bunlar Fast, Medium ve Heavy stance dir. Birisi ile savaşırken ona karşı en uygun olanı seçmelisiniz. Bu modları seçme tuşu standart olarak "L" tuşuna atanmıştır. Siz yinede onu mouse un orta tuşu gibi elinize yakın bir yere ayarlamanızı öneririm. Hangi modda olduğunuzu anlamak için ise ekranınızın sağ alt kısmında ki yarın daire içinde bulunan renge bakın. Mavi Fast, Sarı Medium ve Kırmızı Heavy de olduğunuzu gösterir. 

Fast Combat Style: Modlar arasındaki en hızlı ve en güçsüz olanı. Hızlı hareket eden düşmanlara karşı birebir. Az can götürdüğüne bakmayın, bu mod da birden fazla atağı zincirleme yapabildiğinizden az can götürmesi size hiç bir sorun yaratmayacaktır. 

Medium Combat Style: Oyundaki klasik saldırı modunuz. Fast kadar hızlı, strong kadar güçlüdür. Aynı anda 3 den 5 e kadar atağı zincirleme yapabilirsiniz. Ayrıca comboları (bunlardan daha sonra bahsedeceğim) oldukça güçlü. En çok kullandığınız mod bu olsun. Ayrıca düşmanınıza sırtından vurmaya çalışın. Böylece yapığınız saldırıyı engelleyemez.

Strong Combat Style: Bu yeni patch çıkmadan önce bu mod ile bir kez vurup, düşmanımın canını 30 lara indirdikten sonra Fast ile öldürürdüm. Şimdi ise tam olarak kaç can götürdüğünü alayamadığımdan bu modu pek kullanmaz oldum. Bu mod da çok ağır bir şekilde kılıcı savurursunuz ama tutturursanız düşmanınız ağır hasar görür. En fazla 2-3 saldırı birden yapabilirsiniz ve comboları tek seferde adam öldürecek kadar tehlikelidir. Dibinizden ayrılmayan düşmanlara karşı kullanın.

Savaşırken Karşılaşabileceğiniz Bazı Durumlar

Kılıç Kilitlenmesi (Lightsaber Locking): Eğer siz ve düşmanınız aynı anda birbirinize önden saldırırsanız, büyük ihtimalle kılıçlarınız kilitlenecektir. Burada yapabileceğiniz tek şey, mouse1 tuşuna olağan hızınızla hızlı hızlı basmaktır. Hanginiz daha hızlı ise, diğer kişi yavaş yavaş eğilecek, eğilecek ve yere düşecektir. Düşürene de gidip kesmek kalıyor. Olur da siz düşerseniz hızlı hızlı zıplama tuşuna basın. Bu daha çabuk ayağa kalkmanızı sağlayacaktır. 

Kılıç Bloklamak (Lightsaber Blocking): 

Eğer düşmanınızın kılıcında ondan güçlü bir şekilde vurursanız, kılıç hakimiyetini kaybedecek ve bu size onu öldürmek için bir kaç saniye tanıyacaktır.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×