Jedi Knight II - Online Rehberi: 5

- 3.06.2010 - 12:31
Rehberin son yazısında serverları inceliyoruz.

Rehberimizin en son bölümünde de size Türk Serverları hakkında bilgi vereceğiz. Ne yazık ki Türkiye'de sadece belirli kuruluşların serverı mevcut. Onlarda olmasa vay halimize. İşte bu bölümde sizlere bu serverlar hakkında geniş çaplı bilgi vereceğim. Ayrıca adım adım nasıl bağlanacağınızı açıklayacağım. Sakın bunları boşvereyim demeyin, çünkü internetten oynamak için başka şansınız yok :)

Nasıl Bağlanırım?

JK2'de bir servera bağlanmak aslında çok kolay. Aşşağıdakileri harfi harfine uygularsanız hiç bir sorun yaşamazsınız. Unutmadan; bunları yapmadan önce internete bağlanmayı unutmayın.

  • JK2 Multiplayer'a girin.
  • Oyun açılınca "Play"e , ordan da "Join Server"a tıklayın.
  • Karşınıza çıkan bölümün üst tarafıan gelin ve "Data Rate"i bağlantı türünüze ayarlayın.
  • Tekrar üstte ki "Source" a "Favorites" olana kadar tıklayın.
  • Aşağı bakın, oradan "New Favorite" i bulun ve tıklayın.
  • Karşınıza çıkan pencerede ki "IP" bölümüne serverın adresini yazın ve "O.K" e tıklayın. Oynamak istediğiniz diğer serverları da bu şekilde listenize ekleyebilirsiniz.
  • Üstte ki "Refresh List" butonuna tıklayın ve boş olan bir serverın ismine çift tıklayarak oyuna bağlanın. Bu kadar basit işte :)

Oyuna bağlanmadan önce altta bulunan "Server Info" tuşu ile seçili olan serverın ayarlarını, pingini ve oynayanların anlık istatistiğini görebilirsiniz. Eğer bir arkadaşınızı arıyorsanız, tekrar alttaki "Find Player" a gelip arkadaşınızın olduğu severı bulabilirsiniz.

Türk Serverlar

Bunların çok daha fazla olmasını isterdim ama Devletimizin imkanları el vermiyor işte. Bu serverlardan birine bağlanmadan önce, serverın kullandığı sürüme geçmenizi öneririm. Serverlara gelince:

Sanane inc.

Bir gurup gönüllü kişi tarafından açılmış olan snn, Türkiye'nin ilk JK2 Serverı olma ünvanını taşıyor. Snn'nin 1 adet Free for All serverı ve 3 adette Duel Serverı mevcut. Oynayabilmek için hiç bir ücret talep etmedikleri gibi, diğer oyunlarda ki gibi üyelik de istemiyorlar. Yanlız serverlar ara sıra göçüyor, genellikle de kesik kesik lag oluyor. Kablonet gibi hızlı bir bağlantınız yoksa işiniz biraz zor. Ayrıca çok az adminleri olduğundan, hileci ve lamerlar ile kendinizin baş etmesi gerekiyor. Snn nin iyi özelliklerinden biri ise istatistik tutuluyor olması. Kim kaç kişi öldürmüş, hangi silahla vurmuş vs. hepsi sitelerinde var. Bu arada server 1.03 sürümünü kullanıyor. Daha ayrıntılı bilgi ve istatistikler için: www.sanane.com

jk2.sanane.com
jk2duel1.sanane.com
jk2duel2.sanane.com
jk2duel3.sanane.com

AGSZone

AGSZone'da Türkiye'nin ilk Kurumsal oyun Serverı olma ünvanını taşıyor. Oldukça kaliteli bir ekip ile kurulan serverları gerçekten de çok güzel. Hele JK2 Serverları harkulade güzel. Bir kere bile lag problemi yaşamadım ve serverlar genelde boş oluyor. Snn de ki gibi yer sorunu yok. AGSZone'un da 1 adet Free for All ve 2 Adet Duel serverı var. Serverda her hangi bir istatistik ya da web tabanlı server status yok. Bunun yerine kendilerinin hazırladığı bir bağlantı programı var. Bu program sayesinde oyuna girmeden serverların durumunu görebilirsiniz. Bu serverlar ile ilgili hoşnut olmayacağınız bir durum var. AGSZone serverlarında oynayabilmek için para ile üye olmanız gerekiyor. Milletimize büyük bir şoka uğratan bu durum bence her server için gerekli. Bu sayede insanlar para ödedikleri serverlarda hile yapmaya çekiniyorlar. Yani rahat bir oyun için şart. Para konusuna takıldığınızdan eminim. Merak etmeyin, o kadar da büyük bir miktar değil. Ayrıca bu miktara başka serverlar da dahil( UO, cs, dod vs.) Aylık 6.5 milyon TL'ye bir ay boyunca üye oluyorsunuz. Hatta şu an bir kampanyaları var. 1 ay alana 1 ay bedava. Bu serverlara girebilmek için de v 1.00 olmanız gerekiyor. yani snn ve ags arasında bir seçim yapmalı ve ya ags nin 1.03 e geçmesini beklemelisiniz.

212.98.231.52:28070
212.98.231.52:28071
212.98.231.52:28072

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.07.2024 23:01
Kalan Karakter: 300 Gönder
Jedi Knight II - Online Rehberi: 5
İlginizi Çekebilir