Jesus vs Muhammad adlı oyun Steam'de tepki çekmeye başladı!

Jesus vs Muhammad adlı oyun Steam'de tepki çekmeye başladı!

Merlin'in Kazanı
Merlin'in Kazanı 17.05.2018 - 16:48
Steam'de büyük bir rezillik ortaya çıktı

Jesus vs Muhammad Steam'i karıştırdı

Din teması hem filmlerde hem de oyunlarda dikkat edilmesi gereken önemli bir konu. Doğal olarak her iki tarafta da sık sık bunun örnekleri ile karşılaşıyoruz. izlediğimiz filmlerde ya da oyunlarda dini göndermelerin olduğu konular ile karşılaşmak mümkün. Bu yapımlardan bazıları işin hakkını veriyor ama bazılarının çizgiyi aştıklarına da şahit olabiliyoruz. İşte bu çizgiyi aşan, hatta açık konuşmak gerekirse fazlasıyla aşan Jesus vs Muhammad isimli yapım Steam'de ortaya çıktı.

Jesus vs Muhammad adlı oyun Steam'de tepki çekiyor!

Jesus vs Muhammad, adından da anlaşıldığı gibi Hz.Muhammed (s.a.v.) ve Hz. İsa'yı karşı karşıya getiren bir oyun. Üstelik bu oyunun videosuna ve ekran görüntülerine baktığımızda her iki din için de oldukça önemli olan peygamberlerin silah taşıdıklarını bile görüyoruz. Zaten yapımın açıklamasında da "hangi peygamberin daha güçlü olduğu" gibi abuk subuk bir açıklamaya yer verilmiş. Ayrıca "Hz. İsa'yı kontrol etme ve Hz. Muhammed'e (s.a.v.) karşı koyma fırsatı" gibi yine son derece saçma açıklamalar da bulunuyor. Hatta Hz.Muhammed (s.a.v.) olarak Hz.Ali'nin oyunda resmedildiği de gözükmekte. 

Açıkçası hangi dinden olursanız olun, diğer dinlere ve o dinin mensuplarına saygılı olmalısınız, zorundasınız. Doğal olarak bu oyun da tamamen dikkat çekme amaçlı yapılmış, gereksiz bir oyun gibi duruyor. Steam'in böyle bir oyuna nasıl izin verdiği de ayrı bir tartışma konusu.

Oyunun Steam sayfasına buradan göz atabilir ve şikayet ederek oyunun Steam'den kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Jesus vs Muhammad adlı oyun Steam'de tepki çekmeye başladı!

Yorumlar 43
MK Okuru
MK Okuru 26.01.2021 23:34
Kalan Karakter : 300 Gönder
agg1401
agg1401 20.05.2018 00:32
Steam denen yer, oyunları incelemeden yayına veriyor. Sadece parayı ver yeterli, demekki bu oyunlar içinmiş. Gerçekten çok duyarlıysak, steam denen illeti silelim bilgisayardan ve mümkünatı varsa hesabınızı da sildirelim.
MK Okuru
MK Okuru 23.05.2018 03:38
Düşük IQ insan yorumlaması
etemelkuran
etemelkuran 20.05.2018 01:07
Ben Origin, Uplay ve Gog 'da oldukça oralardan almaya özen gösteriyorum. Steam gruplar, profiller ve oyun içerikleri konusunda denetimden çok uzak. Bir nevi oyuncuların sosyal medyası ama hala ilk çıktığı zamana yakın bir zihniyette. Şimdiye kadar paraya para demediler bu saatten sonra da tutumlarıyla tepe taklak gidecekler artık üreticiler hem yayıncılara hem bu platformlara tepki gösteriyor. Çok özenli yazılmış bir İngilizce iletişim isteği bile 1.5 ayda cevaplanıyor. Fakat bilgisayardan silelim demekle silinir mi bilemem. O kadar oyunum var ve başka oyun alabileceğimiz bir yer var mı böyle?
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 22.05.2018 23:40
steam daha benden para almayı beklesin
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.05.2018 00:20
Bugünden itibaren Steam bitti benim için.
MK Okuru
MK Okuru 22.05.2018 22:17
Steam kepenk kapattı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.05.2018 17:07
Aslında iyi yapmışlar adamlar yüzyıllardır benim dinim senin dinini döver kavgasını saçma bir oyuna dönüştürerek eleştirmiş aslında.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.05.2018 17:34
kendi bedenini bile kontrol edemeyen insanlar ne kadar iddalı yorumlar atıyor bu sitenin altına,çok tehlikeli düşüncelerdesiniz arkadaşlar,en basitinden kalp çarpıntısı geçirirken bile müdahele edemiyorsunuz,sizin olmayan bedeni sizinmiş sanıyorsunuz,iç kanama geçirseniz boş boş bakarak ölürsünüz
etemelkuran
etemelkuran 20.05.2018 01:01
benim inancıma göre, bunları farkedebilmek için bir dine mensup olmana gerek yok. yaradana inanmak yeterli.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×