John Romero'nun kafası kazıkta ne arıyor?

John Romero'nun kafası kazıkta ne arıyor?

Mahmut Saral
Mahmut Saral 12.09.2010 - 00:42
Bir sürpriz olarak planlandı, ama bir sürpriz daha oldu
Doom 2'yi oynayan ve bitirenler, muhtemelen oyun finalinde gizli boss olarak John Romero ile karşılaşmıştır. Romero, duvarın arkasında kafası kazığa geçirilmiş olarak yer alıyor ve dikkatli oyunculara merhaba diyor. Peki bu düşünce nasıl oluştu, hiç düşündünüz mü? Romero, bunu şöyle açıklıyor:

"Doom 2'nin sonunda kafamın kazığa çakılı halde gözükmesi, oradaki sanatçının düşüncesiydi. Bana bir şaka yapıp, kafamı oyunda bir yere gizlemek istediler. Oyun piyasaya çıktıktan sonra ise ne yaptıklarını bana gösterip benimle dalga geçeceklerdi. Bunu öğrendim ve ben de onlara referans yapmak için "To win the game you must kill me, John Romero" sesini kaydedip oyuna ekledim. Oyun piyasaya çıktıktan sonra bana ne yaptıklarını gösterdiler. Ben de onlara ne yaptığımı gösterdim."

Röportajın devamı için buraya tıklayın.

John Romero'nun kafası kazıkta ne arıyor?
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 21.10.2020 01:52
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×