Joint Task Force

Aykut Göker 3.06.2010 - 12:31
Savaşma, ikna et.
Günümüzün strateji oyunlarına ışık tutan, geçmişin önemli isimleridir. Fantastik öğelerle süslü bir RTS yapacaksanız, Warcraft’a bir göz atmanızda fayda vardır. Eğer realite ilk tercihiniz ise, Command & Conquer serisi incelemeye alınmalıdır. 2006’nın yaz aylarında satışa sunulacak olan Joint Task Force da, C&C Generals serilerinden esintiler taşıyan yeni bir soluk niteliğinde.

Yapımda 5 Campaigns ve 1 Tutorial mod bulunacak. Campaign’ler çoklu oyuncu ile de oynanabilecek. Bu özellik sayesinde, arkadaşlarımız ile yapay zekaya karşı görev yapma zevkini yaşayacağız.

Herşey halkın refahı için

Birlikleriniz, üniteleriniz haricinde, doğru yönlendirmeniz gereken bir güç daha var. Öyle ki medya ve siviller de sizin kontrolünüzde! Eğer medyayı doğru yönlendirirseniz, sivilleri kontrolünüz altına almanız kolaylaşıyor. Açıkcası sivillerin oyuna nasıl bir katkısı olduğunu henüz bilemiyoruz ancak arka planda yaşayan, sizden haber bekleyen bir halk olacakmış.

Artık strateji oyunlarının vazgeçilmezleri olan kahramanlar, Joint Task Force’da da karşımıza çıkıyor. Görevini başarıyla yerine getiren kahramanlar, bir sonraki görevde de kontrolümüze veriliyor. Tabi yeteneklerine yenilerini katmış ve rütbeleri artmış olarak... Muhtemelen kahramanlar, görevlerin tamamlanmasında kilit rol oynayacaklar.

Görevlerin geçtiği bölgelere göre birliklerimizin görünüşleri de değişiklik gösterecek. Zira oyunda çöllerden ormana, kayalık ve dağlardan vadilere kadar bir çok yer şekili olacak. Ünitlerin ve binaların gerçekçi fizikleri, yer şekilleriyle de orantılı olacak. Öyle ki objeleri yıkıp dökerken, son derece gerçekçi sahneler izleyeceğiz. Bunlar sadece ünite ve binalarda değil, yer şekillerinde de değişmeler göstertecek. Hava koşulları da bulunduğumuz haritaya göre değişken olacak. Dinamik hava şartlarının olacağı yapımda, güneşli bir günde başladığımız görevi, yağmurlu bir akşamüstü sonlandırabileceğiz.

Domination, Deathmatch, Cooperative olmak üzere çeşitli çoklu oyuncu mod’ları bulunduran yapımda, campaign’leri arkadaşlarınız ile oynayabileceksiniz. Ayrıca 8 kişiye kadar LAN ve internet bağlantısına da izin veriliyor.

Sistem gereksinimleri?

Joint Task Force’un resmi internet adresinde, yapımın sistem gereksinimleri belirtilmiş. Buna göre JTF’yi oynamak için en az 1.5 GHz (AMD veya Pentium) işlemci ve 512 MB RAM gerekiyor. Ekran kartı için ise en az GeForce 4 64 MB (4MX’ler hariç) veya en az ATI Radeon 8500 64 MB’lık bir ekran kartı gerekiyor. DirectX 9.0c kullanan oyun, işletim sistemi olarak Windows 2000/XP/XP 64 gerektiriyor.

Ekran görüntülerine bakıldığında yapımcı Mithis Games’in oldukça iyi iş çıkardığını görüyoruz. Öyle ki görüntüler Command & Conquer Generals’i andırıyor. Oynanış için ise önümüzdeki yazı beklememiz gerekiyor. Bakalım Joint Task Force, türe yeni bir soluk yeni bir özellik getirebilecek mi? Oyuna dalıp gerçek hayatı unutmayın...
Yorumlar 7
MK Okuru
MK Okuru 28.02.2024 19:29
Kalan Karakter: 300 Gönder
Joint Task Force
İlginizi Çekebilir