Jump Ship İlk Bakış

Murat Oktay 2.04.2024 - 17:06
Keepsake Games tarafından geliştirilen, görev bazlı savaşlar ve kooperatif oyun deneyimi sunan Jump Ship, uzaydaki hakimiyeti belirliyor.

Jump Ship, Keepsake tarafından geliştirilen, dört oyuncuya kadar destekleyen PvE tabanlı bir kooperatif FPS oyunu. Bir uzay gemisinin mürettebatı olarak kapsamlı bir maceraya giriyoruz. Geminin içinde ve dışında, yaya keşiflerinden uzay yürüyüşlerine kadar, birçok farklı ortamda farklı görevler sunan yapımda, uzayın derinliklerinde yoğun savaşlara katılıyoruz. Ancak sürekli akılda tutmamız gereken nokta, ekip çalışması. Geminizi, silahlarımızı ve zırhımızı sürekli yükseltip korumanız gerekirken, bu evrende hayatta kalmak ve başarılı olmanın anahtarı ekip çalışmasından geçiyor. Oyunu en iyi arkadaşlarınızla birlikteyken deneyimlenebileceği belirtilse de, yalnız maceracılar için de açık bir davet var.

Jump Ship: Keepsake Games’in Yeni Oyunu Kooperatif Savaş Deneyimi Sunuyor - 1

Jump Ship: Keepsake Games’in Yeni Oyunu Kooperatif Savaş Deneyimi Sunuyor

2021 yılında, 10 yıldan fazla deneyime sahip beş İsveçli oyun endüstrisi emektarı tarafından kurulan Keepsake, Jump Ship'i, İsveç'in Stockholm kentinden dünyaya sunuyor. Şu anda 12 çalışanı bulunan stüdyo, Jump Ship ile kooperatif oyun deneyimine yeni bir soluk getirmeyi amaçlıyor. Firma, kooperatif oyun deneyimlerine ve uzay temasına olan tutkularını bir araya getirerek, yapımı hayata geçirmişler. Oyunda, her biri birbirinden farklı özellikler sunan görevler arasından seçim yaparak çok farklı deneyimleri yaşayabiliyoruz. Örneğin, stratejik yönetim kabiliyeti de gerektiren gemi yönetimi (yükseltme, bakımını yapma ve onarma gibi görevler), uzayda yürüme ve gezegen keşfi gibi eylemler arasında kesintisiz bir geçiş sağlayarak, akıcı bir oyun deneyimi sunulmuş.

Jump Ship: Keepsake Games’in Yeni Oyunu Kooperatif Savaş Deneyimi Sunuyor - 2

Keepsake Games tarafından geliştirilen ve Filip Coulianos’un oyun direktörlüğünü üstlendiği Jump Ship, oyunculara görev bazlı bir savaş deneyimi sunuyor. Bu yenilikçi oyun, uçak kullanımı ve birinci şahıs nişancı (FPS) perspektifi ile savaşlara katılma imkanı verirken, aynı zamanda dört kişilik takımlar halinde kooperatif oynanabilirliğe de olanak tanıyor. Korsanlar ve çeşitli düşman robotlarla dolu bir dünyada, görevleri tamamlamanın yanı sıra, oyuncular ödüller kazanıyor ve kapalı konteynerlar gibi gizli yerler aracılığıyla da ihtiyaç duyulan kaynakları toplayabiliyoruz.

Oyundaki görevler, genelde boşaltılmış tesislerde gerçekleşiyor ve tesisi yeniden aktifleştirerek kullanıma sunmamız gerekiyor. Elbette tesisin yeniden hayat geçmesi, düşmanları da harekete geçiriyor ve saldırılarını da beraberinde getiriyor. Bu sebeple ne kadar hızlı ve ekip olarak birlikte hareket edebilirsek, başarı şansımız da o kadar çok artıyor.

Jump Ship: Keepsake Games’in Yeni Oyunu Kooperatif Savaş Deneyimi Sunuyor - 3

Oyun, uçma ve hızlı koşma gibi özelliklerle savaş dinamiklerine çeşitlilik katarken, düşen takım arkadaşlarını iyileştirme imkanı da sunuyor. Oyuncuların gemilerini görevlere gidilirken iyi bir yere gizlememeleri durumunda saldırıya uğrama riski bulunuyor, bu da stratejik planlamanın önemini artırıyor.

Çöl, buz ve meteor gibi birden çok farklı ortamda geçen görevler, oyunculara değişik ve zorlu savaş alanları sunuyor. Gemi, motor, silah ve zırh gibi bileşenlerin yükseltilebilmesi, farklı kaplamaların alınabilmesi oyunun özelleştirilebilir yönlerini güçlendirmiş.

Yakında Steam üzerinden erişime açılacak olan Jump Ship, kooperatif oyun severler için yeni ve heyecan verici bir deneyim sunuyor ve dinamik savaş mekanikleri ile dikkat çekiyor.

Jump Ship: Keepsake Games’in Yeni Oyunu Kooperatif Savaş Deneyimi Sunuyor - 4

Jump Ship: Keepsake Games’in Yeni Oyunu Kooperatif Savaş Deneyimi Sunuyor - 5

Jump Ship: Keepsake Games’in Yeni Oyunu Kooperatif Savaş Deneyimi Sunuyor - 6

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 29.05.2024 02:33
Kalan Karakter: 300 Gönder
Jump Ship
İlginizi Çekebilir