Junior Classic Games: Animal World

Mahmut Saral
Mahmut Saral 15.06.2010 - 14:23
Biraz şarkı, biraz bulmaca
Platformlar NDS
Junior Classic Games: Animal World
  • Yapımcı - Yayıncı Uacari - Avanquest Software
  • Çoklu Oyuncu: Yok
  • Oyun Türü: Bulmaca,Bulmaca
Merlin Puanı 63
Artılar Basit oynanış
Eksiler Bir süre sonra sıkıcı oluyor
Nintendo DS, gayet kaliteli bir konsol. Bunun kıymetini bilen yapımcılar olduğu gibi, onu sadece "vakit geçirmek için başvurulan bir araç" olarak görenler de var. Bunun sonucunda kaliteli yapımların değeri bir kat daha artarken, basit oyunlar da dibe demir atmaktan kurtulamıyor. Junior Classic Games, bir dizi basit oyunu, aynı kutu içerisinde oyunculara sunuyor. Peki nedir bunlar?

Yapımda 6 farklı oyun modu bulunuyor. Bunlar: Müzik, hafıza, gözlem, harf, puzzle ve çeşitli oyunların yer aldığı bölüm. Her bir ana başlığın altında alt başlıklar ve her oyun modunu açıklayıcı bilgiler yer alıyor. İlk izlenimler olarak oldukça basit oynanış ve amaçların bulunduğunu, bu sebeple de her oyuncuya hitap edebilecek türde bir yapım olmadığını belirtelim.

Müzik başlığında, kuşlarla şarkı söylüyor veya melodi çıkarmaya çalışıyorsunuz. Biraz açalım. Anne kuş, kısa bir şarkı söylüyor, ardından da yavru kuşlar tekrar ediyor. Bu sürecin ardından sıra size geliyor ve söylenen şarkının aynısını oluşturmaya çalışıyorsunuz. Oldukça basit. Bir oyun modu da Guitar Hero benzeri bir mekaniğe sahip. Ekranda kayan melodilere tam zamanında basarak müzik elde ediyorsunuz.

Junior Classic Games: Animal World

Hafıza oyunlarında, kapalı kartları açarak aynı iki resmi bulmaya çalışıyorsunuz. Bir diğer bölümde bu kez diyelim ki bir hayvanın ismini açtınız. Hemen ardından da o hayvanın resmini bulup kombinasyonu tamamlamalısınız. Bir örnek daha verirsem, ekranda bir kuş beliriyor ve sonra kayboluyor. Siz de o kuşun renklerini aklınızda tutarak onu yeni baştan oluşturmaya çalışıyorsunuz.

Harf oyunlarında ise amacımız kelimeler oluşturmak. Ekranın alt kısmında tüm harfler yer alıyor. Bu harfleri kullanarak, bulunması gereken kelimeyi tahmin ediyoruz. Her bölümde olduğu gibi burada da belirli bir hakkımız bulunuyor. Tükettiğimiz takdirde yeniden başlamak zorundayız. Kare bulmaca çözdüğünüzü düşünün. Ekranda kelimeler var. Siz de ekranın alt kısmında yer alan harf karmaşasında bu kelimeleri ortaya çıkarmalısınız. Açıkçası en çok bu modda eğlendiğimi söylemeliyim.

Son olarak puzzle başlığında ise, karışık parçaları düzgün sıraya koyarak resim elde etmeye çalışıyoruz veya yukarıdaki resime bakarak, aşağıdaki dağınık parçaları toparlamak için uğraş veriyoruz.

Junior Classic Games, tema olarak hayvanları kullanmış ve buna hem işitsel, hem de görsel olarak şahit oluyoruz. Görsellik olarak arka planı süsleyen resimler kullanılmış. Sesler, kimi zaman iç gıcıklayıcı olabiliyor. Çoklu oyuncu modları ise bulunmuyor. Sonuca gelirsek, eğer vakit geçirmek için oyun oynarım diyorsanız deneyebilirsiniz. Zira Junior Classic Games, özellikle küçük yaştaki oyunculara hitap eden bir yapım olmuş. Basitlik, genellikle bir süre sonra can sıkıcı olur.
Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 20.01.2022 01:32
Kalan Karakter : 300 Gönder
Junior Classic Games: Animal World

İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×