1/2

Just Cause 2

Mahmut Saral
Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Büyük bir adada hapsolmuş adalet
İçinde hapsolduğumuz odalar kaldırıldı. Sokağa çıktığımızda etrafımızı perdeleyen duvarlar, gördüğümüz halde kullanamadığımız araçlar birer birer yok oldu. Hatta öyle bir hale geldik ki, uçmak bile mümkün oldu. Bunca imkâna sahipken, hareketsiz kalmak doğru olmazdı. Adaletin sahipsiz bir köle olarak esir tutulduğu yerler bulunmalı ve gereken her şey yapılmalıydı. Gerçek veya sanal dünya olsun, eğer adalet duygunuz varsa, bunu gerçekleştirmek için yapabileceğiniz şeyler de var demektir.

Açık dünya (Open World) olarak tasarlanan oyunların en büyük özelliğini, kullanıcılara tamamen özgürlükçü bir oynanış sunabilmesi ve bu sayede var olan senaryo modunu, kişinin belirlediği seçimler ve attığı adımlar doğrultusunda sonuca kavuşturması olarak gösterebiliriz. GTA'daki suç dolu sokakları bir kenara bırakın, eski zamanlarda kalmış çete hesaplaşmalarını da! Şimdi kendimiz için değil, insanlar için bir şeyler yapma vakti. Just Cause 2, olmaması gereken bir yönetimi yok etmek için geliyor. İlk oyunun ardından boş durmayan Avalanche stüdyosu, yeni bir devam oyunu için kolları sıvadı ve çıkış için gözünü önümüzdeki yıla dikti. Hem PC kullanıcıları, hem de konsol sahipleri, en zalim yönetim şekli olan diktatörlüğü yok etmek için dünyanın bir diğer ucuna doğru yola koyulmak üzere.

Sıkı yönetimi gevşetme vaktidir

Just Cause 2'de özel ajan Rico Rodriguez'i yöneteceğiz. Yeni operasyonlar, hayali olarak tasarlanan Güneydoğu Asya'da bulunan Panau adasında gerçekleşecek. Tropik bir iklimi bulunan bu ada, sık ormanlar, kızgın kumlarla kaplı sahiller ve amansız dağlarla çevrili bir yer. Söylediklerim, sıradan birer özellik olarak anlaşılmasın, zira yapımcılar 400 kare mil büyüklüğünde bir harita tasarlıyor. Oldukça büyük bir hareket alanına sahip olacağımız belli. Peki neden bu adaya gitmemiz gerek, amacımız ne? Panau adası, bir diktatör tarafından yönetiliyor ve bizim de onun saltanatına son vermemiz gerekli. Bunu yapabilmek için önce gizli operasyonlar yapmalı, ardında da insanları yavaş yavaş bir araya getirerek karşı bir oluşum hazırlamalıyız.

Just Cause 2

Yeni oyunla birlikte kullanabileceğimiz yeni silahlar, araçlar ve ekipmanlar olacak. Bir çatışma esnasında zor durumda kaldığınızda, kendinizi uçurumdan atabilir ve açtığınız paraşüt sayesinde boşlukta süzülebilirsiniz. Diğer bir örnek olarak, gizli hareket etmeniz gerektiğinde nöbetçi kulelerindeki askerlere kanca takabilir ve kendinize doğru çekerek işlerini bitirebilirsiniz. Özellikle bu ekipman, oyun boyunca çok işimize yarayacak. Yeni silahlarımız da saldırı gücümüze artı yönde etki edecek. Lazerle kontrol edilebilen roket, uzaktan kumandalı C4 patlayıcısı, bir bomba atar ve Minigun gibi silahları kullanabileceğiz.

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×