1/2

Just Cause 2

Mahmut Saral 3.06.2010 - 12:31
Benim en iyi olduğumu biliyorsun
Diktatör yönetim şeklinden bıkmış halk, gizliden gizliye örgütlenmeye başlar. Tabii ki bir de liderleri vardır, ama esas oğlan uzun yoldan gelmektedir. Adamımız Rico Rodriguez ile bu kez Panau adasında adalet arıyoruz. İlk Just Cause'u oynayanlar, ne kadar geniş haritaların olduğunu, ama yapımın pek de kaliteli olmadığını hatırlayacaklardır. Avalanche stüdyosu, yine olabildiğince büyük bir dünyayı ayaklarımız altına seriyor. Sermekle de kalmıyor, her şeyi kendi seçimimize bırakıyor. Uçurumlardan aşağıya yürümeyi bile!

Just Cause 2'nin tam sürümü, 400 kare milden oluşuyor. Demo versiyonunda ise, 35 kare millik alanda taban tepiyoruz. Harita kırpılmamış, ama belirlenen noktalardan dışarıya çıkarsanız, başarısız oluyorsunuz. Böylelikle tüm haritayı görmeniz engelleniyor. Helikopterden iner inmez etrafa göz atmakta fayda var. Zira çok uzak mesafeleri buğulu olsa da kestirebiliyoruz. Peki, ne yapmalıyız? Tabii ki kaos başlatmalıyız. Ortalığı ateşe vererek, güvenlik güçlerinin dikkatini çekmeli ve olabildiğince yıkım gerçekleştirerek adam öldürmeliyiz. Bunlar bize puan olarak geri dönecek ve yeni aşamalara geçmeye hak kazanacağız.

Just Cause 2
"Patlamaların arasında, günlük sakin yaşantıdan bir kare..."

Savaş envanteri

Çatışmalarda ihtiyacımız olan silah ve mermileri, çevredeki sandıklardan alıyoruz. Aynı şekilde sağlık paketleri de var. Eğer mermimiz biterse, kısa süreliğine kendimizi güvene almak için kancamızı kullanıyoruz. (Q tuşuna basarak). Hepsi bu kadar değil. Bu denli büyük harita demek, hemen hemen her şeyi yapabilmek anlamına geliyor. Çatışma sırasında veya gezerken araba gasp edebilir, motosiklet sürebilir, askeri kamyoneti ele geçirerek düşman üzerine sürebilirsiniz. Yetmedi mi? İsterseniz helikopter de sürebiliyorsunuz. Üstelik kontrolleri de gayet rahat. Sınırsız olarak hem roket, hem de makineli tüfek mermisine sahipsiniz. Ölüm kusmak için mouse'un sağ ve sol tuşlarını kullanmanız yeterli.