Justice League'e Thor çarptı!

Justice League'e Thor çarptı!

Hakan Hervenik
Hakan Hervenik 22.11.2017 - 14:01
Justice League, Thor: Ragnarok'un gölgesine kaldı.

Geçtiğimiz hafta vizyona giren Justice League, dün açıklanan rakamlara göre beş günde 100 milyon dolar kazandı.. Ancak rakibi Thor: Ragranok, bu rakamı sadece iki günde geçmişti. Vizyona girdiği ilk hafta sonu 121 milyon doları kasasına götüren Marvel, rakibi DC'yi bir kez daha geride bırakmayı başardı. Bu arada, Thor: Ragnarok'un bugün itibari ile 750 milyon doları geçtiğini belirtelim. Analizciler Justice League'in Warner Bros.'a çoktan 70 ile 100 milyon dolar arası zarar ettirdiğini belirtmekte.

Justice League, Thor: Ragnarok'un gölgesinde kaldı

Vizyona girdiğinden beri eleştirilen Justice League, Wonder Woman'dan sonra beklentilerin altında kalarak hayranlarını üzmüştü. Filmin IMBD puan 7,4 iken metascore puanı 46'da kaldı. Thor: Ragnarok ise IMDB'den 8,2 puan alırken metascore'u 73 puanda. Çoğu izleyici ve yorumcu Justice League'in yaşadığı sorunların Zack Snyder'ın yönetmenliğinden kaynaklandığını belirtse de, bazıları DC'nin Justice League filmi için çok erken davrandığını belirtti. Marvel'ın Avengers filmi için yaptığı hazırlıkları göz önün alırsak, DC'nin sadece üç film ile evreni birleştirmeye çalışması biraz aceleci kaçıyor.

DC'nin değir filmlerinin tarihi ise şöyle:

Aquaman: 21 Aralık 2018
Shazam: 5 Nisan 2019
Wonder Woman 2: 1 Kasım 2019
Cyborg: 3 Nisan 2020
Green Lantern Corps: 24 Temmuz 2020

Yorumlar 24
MK Okuru
MK Okuru 24.02.2021 23:48
Kalan Karakter : 300 Gönder
ozan86
ozan86 24.11.2017 14:24
Filmde karakterlerin tam potansiyelini göremedik. Başdüşman Superman'e göre çok güçsüz. Başdüşmanın Dünya'yı farklı bir yere çevireceğim senaryosu da klişe. Flash dövüşmeyi bilmiyor. Aquaman'in güçleri nedir anlamadım.

Ben filmi beğendim benim için bu karakterleri bir arada görmek güzel. Böyle bir şeye cesaret edilmesi de takdir edilir. Yıllar sonra Flash'ı Sinemada izlemek ne olursa olsun güzel. Fakat beğenmeyenlere de tamamen hak veriyorum.

Yalnız İskandinav mitolojisini yakından takip edenler de Thor filmini sevmeyebilir. Çünkü ikinci ve üçüncü filmi izlerken Star Wars izler gibi hissettim. Buna rağmen Thor'u da sevdim.

Her filmi, ertesi gün gazete köşenizde eleştirecekmiş gibi izlemeyi bırakın. Biraz izlediğimiz veya oynadığımız şeylerden zevk alalım arkadaşlar.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 06:33
Nolan aktörleri doğru yönlendirip özgür bıraktı. Batman, Alfred, Joker, Two Face, Ra's Al Ghul, ulan Bane'e bile yakın hissedebildik be. Synder filmlerinde kimseye yakın hissedemedik. O kadar da kasmış olmasına rağmen duyguları harekete geçirmek için Synder çektiği filmlerde. Olmuyor abi.
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 22:58
Aynen 13:07 ile aynı fikirdeyim ben de sevmedim. Yegane efsane Kara Şövalye ve henüz onun üzerine çıkabilen olmadı. Çoğu insan popülaritesini Heath Ledger'in ölümü ile bağdaştırıyor ama bence böylesi performansları filmlerde nadiren gördük.
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 13:07
Nolan filmlerinin DC evreniyle uzaktan yakından alakası yok. Bane i sen benimseşsin ama Bane o filmde alakasız bi hikayede gösterildi. Bane DC çizgiromanlarında yeşilimsi bi gazla canavara dönüşen adam nolan batmaninde ağzındaki maske olmadan bi halt edemeyen bi kşşi oldu..
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 13:14
Aslında DC marvel gibç ilk önce jl deki kahramanların solo filmini yapmalıydı. Ama bunla gitti BvS yaptı ardından Wonder Woman yaptı. Sonra daha Flash ve diğerlerinin filmini yapmadan direk Justice League ye geçti. Buda mala bağlamalarına yol açtı. Bakı marvela 3 aşamayla tüm ekibin filmini yaptı
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 06:36
İnsanlar basitçe şunu yapıyor, tamam çr filmleri var, Marvel tanıdık, bildik, en azından yüzümün güleceğini biliyorum diyor, DC filmlerini pas geçiyor, feda ediyor. Anlamadıkları şey Dark Knight ve Dark Knight Rises 1 milyar dolar barajını BATMAN olduğu için geçmedi,
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 13:02
O filmler bile Avengers 1 i geçemedi. İsterse peter jackson çeksin nafile. WB elinde olduğu sürece DC hüsrana mahkum. Marvel filmleri kendi stüdyosunda çekiyor DC WB stüdyosu. Yani WB ne derse o.
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 23.11.2017 06:41
İşin özeti seyirci Snyder'ın DC vizyonunu benimsemek istemiyor. Bunu hala nasıl anlamıyorlar çok ilginç? Marvel'ın o ana kadarki en iyi filmini Winter Soldier ile Russo kardeşler çekti. Adamlar cevheri anladılar ve hem Civil War'ı hem Avengers serisini adamlara emanet ettiler. Bi örnek alın artık.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×