1/2

Kabus 22

Melih Evren Buruş
Melih Evren Buruş 3.06.2010 - 12:31
Türk oyun sektörünün yeni gözbebeği
2002 yılında, eski adı Last Light, yeni adı Son Işık Oyun Stüdyosu olan geliştirici firma tarafından tamamen amatör bir ruhla hazırlanmaya başlanan Kabus 22 hakkında son bir yıldır pek fazla haber alınamıyordu. Aslında yapımın büyük bir kısmı geçtiğimiz yıl tamamlanmış olmasına rağmen, Mevlüt Dinç'in yapımcılığını üstlendiği projenin, günümüze kadar geçen zamanda son düzenlemelerinin ve seslendirmelerinin tamamlandığı söyleniyor. Yapımın Eylül ayında çıkacağı belirtilmekte.

Korku, aksiyon ve macera türlerinin karışımı olan yapım, tüm dünyaya yayılmış olan bir tarikat ile onlara karşı gelen direnişçiler arasındaki mücadeleleri konu alıyor. Nereden geldiği bilinmeyen biri tarafından kurulan bu tarikat, kısa bir sürede bütün dünyaya yayılır. Tarikatın lideri, dünyayı 22 bölgeye ayırarak en güvendiği havarilerini bu bölgelerin başına geçirir. Kabus 22'nin konusu, 22. Bölge'nin başkenti olan İstanbul'da geçiyor.

Her hikayede bir kahraman vardır. Kabus'ta üç

Baş kahramanımız Demir, direnişçilerin başı; Ebru onun yardımcısı ve İnzar ise doğa üstü güçleri ile en kötü anlarda Demir'in yardımına yetişen gizemli, ölümcül karakterimiz. Demir'le oynanan kısımlarda gerilim öğeleri ağırlıkta ve oynanabilirlik olarak macera türünü andırıyor. İnzar'lı bölümler için ise bolca dövüş sahnelerinin ve kombo'ların olacağı belirtilmekte. Ebru'nun ise oynanabilirlik açısından Demir'den pek bir farkı olmayacak.

Her karakterin kendine has oynanabilirliği ve kişiliği bulunuyor. Demir ve Ebru ile oynanan kısımlarda macera tarzı ön plana çıkarken, İnzar'lı kısımlarda ise oyun tam anlamıyla aksiyon'a dönüşmekte. Eski bir asker olan Demir'in silahlarla arası çok iyi. İnzar'ın ise nesnelerle pek işi yok. O, kombo atakları ve büyüleri sayesinde düşmanlarını etkisiz hâle getiriyor. Demir'in oynanma payı yüzde 50, İnzar'ın yüzde 35. Oyunda en az kontrol edilen karakterimiz Ebru ise daha çok bulmaca çözmeye meyilli bir karakter.

Adblock yazılımı bulundu! Lütfen aşağıdaki notu okuyun.

AdBlock Plus ya da benzeri bir yazılım kullandığınızı fark etmiş bulunuyoruz. Bu yazılımlar sitemizin tüm özelliklerini kullanmanızı engellemektedir.

Siz de takdir edersiniz ki sitemizi hayatta tutabilmemiz için tek gelir kaynağımızı bu reklamlar oluşturmaktadır. Sitemizde sizleri rahatsız edecek reklamlara yer vermemeye çalışlıyoruz.

Bu sebeple Adblcok yazılımınızı sitemiz için durdurup hem bize destek olmanızı hem de birlikte daha güzel çalışmalara ve projelere imza atmamıza destek olmanızı rica ediyoruz.

Lütfen merlininkazani.com'u güvenilir siteler listenize ekleyin ya da sitemizde dolaşırken AdBlock yazılımınızı kapatın. İlgi ve anlayışınız için teşekkür ederiz.

×