1/3

Kadimlerin Sırları #15

Kadimlerin Sırları #15

Ocan Şahin
Ocan Şahin 13.10.2013 - 15:22
Havai fişekler!
Merhabalar sevgili MK okuyucusu, haftalık DOTA 2 köşemizde bu hafta Aurel Vlaicu, Gyrocopter var.

Kadimlerin Sırları #15

Avantajlar:

•    Call Down ile yüksek ve hızlı bir hasar kapasitesi,
•    Call Down’ın cooldown’ının düşük olması,
•    3000 missile speed,
•    DOTA 2’deki en gıcık single target büyülerden biri Rocket Barrage,
•    Ortalama bir stat kazanımı ve attack menzili,
•    Homing Missile ile lane’deki rakiplere kan kusturta bilme,
•    Flak Cannon ile bir teamfight canavarına dönüşebilme.

Dezavantajlar:
•    Kaçış mekanizmasından yoksun,
•    Hard bir cc için tek olanağı Homing Missile ve onun da 3 saniye gecikmesinin olması,
•    Hasar vuran büyülerinin mid game’den sonra oyundan yavaş yavaş düşmeleri,
•    Birazcık mana bağımlılığı olması,
•    İyi bir başlangıça ihtiyacı olması,
•    Rocket Barrage’ın kontrolünün ve güzel bir hasar yerleştirmenin  tecrübe istemesi.

Melee olmayan bir agility carry aradığımız zaman belki de aklımıza ilk gelen isim olan Gyrocopter bahsetmek istedim bu hafta. Morphling’in DOTA 2 sahnesinden düşmesi ile spot ışığını kafasından bulan Gyrocopter amcamız gerçekten kayda değer. Kendisi durmadan vzzzzz diye bir ses çıkarıp, arada sırada komik şeyler söyleyebilen bir yaşlı adam olsa da kendisinden çok daha fazla şeyler beklemelisiniz. Yüksek burst hasar, 1v1’de neredeyse herkesi yok etme potansiyeli ve end game teamfightlarda her şeye ateş edebilme özelliği az buz şeyler değil tabii ki. Ama şunu unutmayın ki bir blinkten yoksun. Kendisine doğru gelen oklara ve büyülere karşı yapabilecek çok az opsiyonu var.

Takımdaki rolünüzü iyi belirlemeniz gerek. Mid lane’e gidip karşıdaki rakibe sabah akşam Homing Missile atıp Call Down gelince ganklamaya başlayan Gyrocopterler görsem de (ki bir çoğu başarılı da olmuştu) bu guide’da onlardan bahsetmeyeceğim. Gelelim hard carry Gyro’ya. Unutmayın, hard carry dedim semi carry değil. Yani tuhaf bir semi carry buildını savunmayın. Homing Missile’ın birinci seviyesinden sonrası bir işinize yaramaz. Ayrıca bir teamfightta herkesin kafasına doğru kurşunlar yollamak istediğinizden Flak Cannon’ı sakın esgeçmeyin.

Supportlarınıza durmadan jungle kampları ve ancientlar stackletin. Eğer defansif bir trilane veya babysitter bir lane’de iseniz pushlayıp jungle kampları temizleyip durun. Yüksek bir GPM vs XPM ile oyuna başlamanız şart, unutmayın. Başka bir detay ise lane’de Flak Cannon’ı durmadan son vuruş yapmaya çalışan rakiplerinize karşı iyi kullanın. Onları gelip altın almaya çalıştıkları için cezalandırın. Ama dikkat edin, Flak Cannon’ın cooldownı öyle az buz değil. Önemli bir anda kapalı olmasını istemezsiniz. Gelin biraz skill’lerden bahsedelim:

Adblocker bulundu! Lütfen mesajımızı okuyun.

Sayfanın tam olarak yüklenmesini engelleyen AdBlock Plus veya başka bir reklam engelleme yazılımı kullandığınızı tespit ettik.

Flash, animasyon, iğrenç ses veya pop-up reklamımız yok. Bu can sıkıcı reklam türlerini uygulamıyoruz!

Siteyi işletmek için bizim de gelire ihtiyacımız bulunuyor ve neredeyse tamamı çevrimiçi reklamcılığımızdan geliyor.

Lütfen merlininkazani.com adresini reklam engelleme beyaz listenize ekleyin veya reklam engelleme yazılımınızı devre dışı bırakın.

×