1/3

Kane and Lynch 2: Dog Days

Emre Günen 11.08.2010 - 15:52
Belalı ikili geri dönüyor
Aksiyon dünyasının gözü kara ikilisi geri dönüyor. Kabına sığmayan iki azılı suçlu olan Kane ve Lynch bundan üç yıl evvel aksiyon dünyasına farklı bir soluk getirmiş, ana karakterin kötü olması durumunda neler olabileceğini az çok anlamamızı sağlamıştı. 2007 yılının sonunda tanıştığımız Kane ve Lynch, başlarından geçen onca kanlı olaydan sonra hala akıllanmamış olacak ki, yine tehlikenin kucağına atlamayı başarmış.
 
Çıkması için artık sayılı günler kalan Kane and Lynch 2’nin oynanabilir bir demosunun yayımlandığını biliyorsunuzdur. Merlin’in Kazanı olarak biz de, ön inceleme yapmamız için bize verilen kod ile bu demodan biraz daha kapsamlı bir ön inceleme sürümüne sahip olmanın heyecanını yaşadık ve hemen bilgisayar başına geçtik.
 
Dostum senin hiç sakin bir günün olmaz mı?
 
Daha ilk sahnesinden itibaren müthiş bir dehşet ile giriş yapan oyunumuz, son derece kanlı bir sahne ile start alıyor. Kane ve Lynch, sandalyeye bağlanmış biçimde, türlü işkencelere maruz kalıyor. Özellikle Lynch’i deyim yerinde ise “linç” etmeye çalışan, kimliğini henüz bilemediğimiz şahıs, hayatında ilk defa boya kalemi kullanan bebek gibi, savurduğu bıçağı ile Lynch’in vücudu üzerinde sanatını icra ediyor. Bu kanlı sahne, Kane’in haykırışı ile sona eriyor ve her şeyin başladığı zamana, yani iki gün öncesine dönüyoruz.

Kane and Lynch 2: Dog Days
Şangay her zamanki, telaşlı ve soluk günlerinden birini daha yaşıyor. İnsanlar dinamik, işler tıkırında. Kaldırım kenarında bekleyen kel, gözlüklü ve psikopat görünümlü kişi ise buraya pek bir yabancı duruyor. Tabii ki bu bahsettiğimiz Lynch’den başkası değil. Lynch olur da Kane olmaz mı? O da hemen bitiveriyor. İkili el bile sıkışmadan gayet sıradan tavırlarla konuşmaya başlıyor. Lynch’in, “seni otele yerleştirmeden evvel şurada bir arkadaşa uğramam lazım” demesi, akıllarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oluyor. Lynch’in arkadaşı mı? Kim böylesine psikopat biri ile arkadaşlık yapar ki? Kane’i sormayın, o uzun hikaye. Neyse lafı uzatmayalım, ikili ara sokaklarda dolaşıp sonunda, Lynch’in sözde arkadaşının kapısını kırmak sureyiyle içeri giriyorlar ve o anda işler zıvanadan çıkıyor. İki dakika sürmesi beklenen Lynch’in arkadaş ziyareti, yaklaşık, 100 ceset ve yüzlerce de mermi ile son buluyor. Eee Lynch bu, hiç sakin günü oluyor ki, mübareğin...
 
Yeni standartlar, yeni açılar
 
Tıpkı ilk oyunda olduğu gibi, yine üçüncü kişi görünümlü bir aksiyon Kane and Lynch 2. Aynen önceki oyunda olduğu gibi heyecanın ve adrenalinin bir an olsun eksik olmadığı oyunda, sürekli çatışmalar içerisinde kalıyoruz. Macerada Lynch’i kontrol ediyoruz ve Kane de bize yol boyunca eşlik ediyor. Yapmamız gereken ise son derece basit; karşımıza çıkanı vurmak!